Gratis

Controlor tehnic si financiar- Divizia Santiere

MENATWORK SOLUTIONS

Candidatul Ideal

Cerinte si competente necesare:
  • Studii superioare – constructii civile sau inginerie economica;
  • Minim 3 ani de experiență relevanta în domeniu;
  • Disponibilitate pentru deplasari în interes de serviciu;
  • Cunoștințe operare pachet MS Office – Excel (nivel avansat);
  • Cunoștințe avansate de utilizare a cel puțin un program de devize sau
experiență în lucrul cu norme de deviz/articole de deviz si cu o aplicație integrată de gestiune a afacerii (ERP);

Aptitudini necesare:
  • Abilitatea de a respecta termene cu limite strânse;
  • Capacitatea de a conecta si integra informatiile, facand cu usurinta conexiuni intre acestea;
  • Abilități excelente de planificare, coordonare, conducere și control;
  • Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă;
  • Abilitati excelente de rezolvare a problemelor, atentie la detalii.

Dacă esti un profesionist motivat, dornic să te alături unui mediu de lucru dinamic și provocator, te incurajam să aplici pentru poziția noastră de Controlor Financiar - Divizia Șantiere.

Descrierea jobului

In Menatwork, de 30 de ani crestem, ne dezvoltam si ne reinventam.
Avem loc in echipa noastra pentru un Controlor ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁Financiar experimentat care să ni se alăture in Divizia de Șantiere.
Vino cu experiența ta relevanta si entuziasmul unui nou inceput iar echipa Menatwork iti va oferi tot sprijinul pentru a avea o colaborare productiva si de lunga durata.
Principalele atributii
  • Participi la realizarea bugetului diviziei și execuției, împreună cu directorul operațional;
  • Urmăresti actualizarea bugetelor de cheltuieli și repartizarea corectă a costurilor pe capitolele bugetare, conform politicilor interne, pentru costurile departamentului operațional, inclusiv pe proiectele de execuție active;
  • Analizezi costurile si consumurile planificate în raport cu cele reale si propui masuri de eficientizare;
  • Analizezi, verifici și documentezi măsurătorile lucrărilor pe baza proiectelor de execuție;
  • Verifici și urmăresti întocmirea situațiilor de lucrări ale subcontractorilor pentru proiectele de care răspunde direct, fiind implicat/ă în realizarea lor, fie pe cele pe care le supervizezi;
  • Validezi situațiile de lucrări ale subcontractorilor în aplicația de management integrat (ERP) și te asiguri de corecta înregistrare pe capitolele bugetare definite;
  • Validezi facturile aferente situațiilor de lucrări pentru prestatorii din fiecare proiect, înainte de a se înregistra în contabilitate;
  • Urmăresti permanent stadiul șantierelor în raport cu planificarea din punct de vedere economic;
  • Urmăresti fluxul de numerar pe fiecare proiect;
  • Realizezi analize complexe de costuri la nivel de buget, capitol bugetar, subcapitol sau articol;
  • Calculezi costul final al investiției și consumurile specifice;
  • Participi la întocmirea bazei de prețuri de producție sau execuție lucrări.

Ce iti oferim:
  • Pachet salarial in functie de experienta si rezultatele tale;
  • Un mediu de lucru intr-o companie stabila, propice dezvoltarii si avansarii profesionale;
  • Abonament servicii medicale+Asigurare de viata si accidente;
  • Abonament Bookster;
  • Acces la produsele cu reduceri speciale oferite de Platforma Samsung Club;
  • Posibilitatea de incarcare gratuit a masinii electrice la statiile proprii ale grupului;
  • Posibilitatea de a cumpara produse cu discount special destinat angajatilor.

Menatwork este în prezent unul dintre principalele grupuri pe piața din România care oferă soluții profesionale complete, de la furnizare de materiale de construcții, consultanță până la expertiză tehnică și montaj, reunind 4 firme de producție și 4 de comerț specializate în domeniul amenajărilor și finisajelor de interior și exterior, instalațiilor electrice, al aparatelor și sistemelor de iluminat și al sistemelor de ventilație-climatizare.

Publicat 5 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 5 Oct. 2024