Gratis

Responsabil control tehnic de calitate in constructii

S.C. UTI CONSTRUCTION AND FACILITY MANAGAMENT S.A
10 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare tehnice ( Facultatea de Instalatii );
- Experienta minim 2 ani in domeniu;
- Cunostinte operare MS Office;
- Cunoasterea legislatiei in domeniul Constructiilor și Instalațiilor;
- Aptitudini organizatorice si analitice;
- Capacitate de a respecta termene limita si orientare catre rezultate;
- Cunostinte privind calitatea in constructii si modul de intocmire a cartii tehnice a constructiei;

Descrierea jobului

- Întocmește procesele-verbale de recepție calitativă a lucrărilor și materialelor și asigură întocmirea cărții tehnice;
- Întocmește PCCVI pentru lucrările ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁derulate de companie;
- Asigură controlul calității lucrărilor în conformitate cu prevederile proiectelor, caietelor de sarcini și ale reglementărilor tehnice în vigoare și verifică existența înregistrărilor aferente;
- Verifică respectarea tehnologiilor de execuție și aplicarea corectă a acestora;
- Participă la fazele determinante ale lucrarii, verificand asigurarea condițiilor necesare efectuării acestora, în scopul obținerii acordului de continuare a lucrărilor;
- Verifică existența documentelor de calitate ale materialelor și echipamentelor, înainte de a fi puse în operă;
- Asigură consultanța privind intocmirea documentelor calitatii referitor la executia lucrarilor si a cartii tehnice;
- Efectuează verificari in santier din punct de vedere calitativ si intocmeste rapoartelor de verificare (neconformitati majore, lipsa documente de calitate, lipsa documentatie de proiectare, etc)
- Urmareste solutionarea obiectiilor din Procesul-Verbal de receptie la terminarea lucrarilor si indeplinirea recomandarilor Comisiei de receptie;

UTI Construction & Facility Management este o companie specializată în soluții de construcții și servicii profesionale de facility management. Furnizăm servicii administrative și tehnice complete pentru orice tip de construcție (spații comerciale, rezidențiale, bancare, publice, industriale, logistice, clădiri de birouri).

Avem o vastă experiență în domeniul construcțiilor și instalațiilor, oferind servicii specializate pentru fiecare ramură a ingineriei din acest sector, pentru realizarea unor obiective de infrastructura civilă sau critică cu aplicații în domenii precum:

Transporturi (aeroporturi, porturi, metrou) Industrie (stații de epurare, facilități de producție, spații logistice, utilități publice) Infrastructură publică (spitale, arene sportive, stadioane, săli polivalente, clădiri administrative, obiective de patrimoniu, iluminat public inteligent) Spații comerciale și de afaceri (mall-uri, clădiri de birouri, etc)
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024