Gratis

CONTABIL

S.C. OK GUARD SRL

Candidatul Ideal

Candidatul ideal :

- studii medii / studii superioare
- experienta minim 5 ani in domeniul financiar- contabil
- cunostinte operare PC ( ︅︄︀️︁︎︅︈​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Excel);
- cunoasterea programului SAGA
- cunostinte salarizare
- persoana organizata, responsabila, atenta la detalii

Descrierea jobului

Organizarea si asigurarea efectuarii corecte si la timp a inregistrarilor in contabilitate, pe baza documentelor justificative ale tuturor operatiunilor patrimoniale;
︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁Reconcilierea si inchiderea conturilor lunare in conformitate cu procedurile interne si a legislatiei in vigoare;
Analiza principalelor conturi de bilant (furnizori, clienti, trezorerie, imprumuturi, datorii catre institutii publice; salariati si alte organisme sociale) cu scopul de a urmari coerenta acestora si de a justifica soldurile;
Urmarirea permanenta a legislatiei din domeniul financiar-contabil si asigurarea respectarii acesteia, intocmirea statelor de salarii;
Intocmirea declaratiilor fiscale si a tuturor situatiilor financiare lunare;
Program 8 ore de luni pana vineri.
Salariul net pentru perioada de proba de 3 luni este de 3.000 lei

OK GUARD SRL, este o societate română cu capital integral privat, care a fost înfiinţată în 1994, în baza legii 31/1990 privind societăţile comerciale, fiind autorizată de Ministerul Administratiei si Internelor conform legii nr.333/2003, cu licentele de functionare nr: 2952/P din 05.07.2017 si 4253/T din 08.06. 2017, reinnoite în 2020 , membru al Asociatiei Internationale a Şefilor de Politie – Washington – SUA și de INSPECTORATUL NAȚIONAL PENTRU SITUAȚII DE URGENȚĂ cu Autorizatia nr. 756/2021 “ Instalare și Întreținere a Sistemelor și Instalațiilor de Semnalizare, Alarmare și Alertare în caz de Incendiu “ cu o cifra de afaceri în 2020 de 14.500.000 lei. OK GUARD face parte din OK GROUP alături de OK Exchange (Case de schimb valutar) și OK Credo (Case de Amanet).
Publicat 10 Oct. 2024 Reactualizat 17 Oct. 2024 Expiră 9 Nov. 2024