Gratis

CONTABIL

XENACONT SRL

Candidatul Ideal

-Experienta minim 3 ani

-Bune cunostinte in domeniul legislatiei contabile si fiscale

-Studii superioare in domeniul financiar-contabil finalizate

-Persoana energica,ordonata,riguroasa,rabdatoare,responsabila,cu spirit de echipa si dornica de a progresa

-Implicare si spirit de initiativa

Descrierea jobului

- Cunoștințe in programul de contabilitate Saga
- Atent/a la detalii;
- Cunoștințe de contabilitate și MS Office
- Capacitate ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀de analiza si sinteza
- Experiență în contabilitate primară Responsabilități:
- Operarea în programul informatic specific de contabilitate a tuturor documentelor financiar contabile pentru firmele alocate;
- Înregistrarea facturilor, bonurilor fiscale și a altor documente financiar-contabile;
- Verificarea corectitudinii și completitudinii datelor înregistrate;
- Asigurarea respectării termenelor limită pentru înregistrarea documentelor;
- Întocmirea diverselor rapoarte la solicitarea superiorului;
- Participarea la operatiunile contabile de inchidere de luna;
- Întocmirea de diverse rapoarte financiar - contabile

Beneficii:
- Salariu negociabil in functie de experienta;
- Program de lucru de luni-vineri, 8 ore, de la ora 08:00 - 16:30;
- Mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere, dinamice si profesioniste în cadrul unei societății autorizate CECCAR
- Posibilitatea de evoluare si formare profesionala.

Firma noastră este specializata în servicii de evidenta contabila, evidenta salarii, expertize contabile, reprezentare in fata organelor de control, consultanta, infiintare/modificare firme.
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 3 Nov. 2024