Gratis

CONTABIL

OPTIMAC

Candidatul Ideal

Cerințe:
  • Experiență anterioară pe un post similar minim 2 ani;
  • Experienta anterioara in programul de contabilitate SAGA;
  • Abilități excelente de comunicare și lucru în echipă;
  • Cunoștințe solide de legislația fiscală și contabilitate;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termene limită;
  • Atenție la detalii și orientare către rezultate.

Candidatii selectati pentru interviu vor trebui sa dea o testare a abilitatilor contabile.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Întocmirea contabilitatii primare și verificarea documentelor financiare;
  • Colaborarea cu o firma de contabilitate externa care depune declaratiile fiscale;
  • Asigurarea conformității cu standardele contabile și reglementările legale.
  • Efectuarea platilor companiei catre angajati, furnizori si institutii ale statului;
  • Reprezentarea companiei in relatia cu Ministerul Finantelor Publice;
  • Urmarirea soldurilor si verificarea incasarilor;
  • Transmiterea facturilor emise in SPV;
  • Obtinerea codului UIT atunci cand este necesar;
  • Executa diverse note contabile la finalul lunii;
  • Verifica periodic valabilitatea punctelor de lucru;
  • Este responsabil de inregistrarea imobilizarilor;
  • Participa la inventarierea anuala si o coordoneaza, asigurand finalitatea corecta si completa a acesteia;
  • Mentine legatura cu institutiile bancare si cu asiguratorul;
  • Introduce deconturi angajati si urmareste documentele justificative pentru decont;

Ce oferim:
  • Pachet salarial atractiv
  • Abonament rețea de sănătate privată
  • Discount pentru tine și familia ta la achiziționarea produselor din portofoliul OPTIMAC
  • Prime de sărbători
  • Liber de ziua ta de naștere (zi plătită)
  • Bonus recomandare colegi noi
  • Contract de muncă perioadă nedeterminată
  • Ideile și inițiativele sunt încurajate și apreciate

OPTIMAC este o firmă de optică medicală cu capital 100% românesc, înființată în anul 2011 în Brasov, care oferă servicii și produse de profil: rame de vedere, lentile de ochelari, ochelari de soare, lentile de contact și accesorii.

Încă de la început misiunea noastra a fost de a veni în întampinarea clienților noștri cu servicii prompte și de calitate, totul pentru un preț corect. În primii 10 ani de activitate am produs și livrat peste 130.000 de ochelari de vedere, am deschis 8 puncte de lucru și suntem firma de optică medicală numarul 1 in Brașov, conform Topului Național Al Firmelor, emis de Camera de Comerț și Industrie Brașov, edițiile XXIV și XXV. În prezent avem 8 magazine deschise în Brașov, unul în București și altul în Pitești și suntem într-o continuă expansiune.

Daca îți doresti să performezi alături de o echipă tânară și recunoscută pentru profesionalism, te așteptăm alături de noi.

Publicat 26 Sept. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 26 Oct. 2024