Gratis

Contabil

eAccounting

Candidatul Ideal

  • Absolvent studii economice superioare (reprezintă un plus studii de contabilitate)
  • ​Experienta de minimum 2 ani in contabilitate financiara
  • Cunostințe PC: Outlook, Microsoft Office (Word, Excel), software-uri de contabilitate/ERP
  • Cunostinte legislatie in vigoare privind domeniul financiar-contabil si fiscal
  • Cunostinte administrare personal si salarizare
  • Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu
  • Abilităti de comunicare si relationare
  • Persoană organizata, atenta la detalii, proactiva, capacitate de analiza si sinteza

Descrierea jobului

Atributii
  • Inregistrarea în programul de contabilitate a documentelor financiar-contabile
  • Verificarea corectitudinii documentelor primare și /sau a evidențelor contabile conform ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄legislației in vigoare
  • Verificarea balantei contabile lunare
  • Intocmirea declaratiilor fiscale si depunerea acestora la autoritatile statului
  • Intocmirea de alte situatii analitice la cererea contabilului senior
  • Gestionarea procesului de salarizare si a documentelor aferente administrarii de personal
  • Calculul salarial si cel al contributiilor salariale
  • Generarea declaratiei 112

Beneficii
  • Dezvoltare profesionala continua
  • Pachet salarial competitiv, prime de sarbatori si bonus anual
  • Un mediu de lucru foarte placut, într-o locatie excelenta
  • Contract pe perioada nedeterminata
  • Posibilităti de crestere ierarhic si material

eAccounting este o firma de contabilitate, membru CECCAR din 2001. Oferim servicii complete de contabilitate, consultanta fiscala, audit si expertiza contabila, salarizare, resurse umane si consultanta financiara. Avem un portofoliu complex de clienti din Bucuresti si Ilfov. Clientii nostri opereaza in domenii variate de activitate si sunt companii romanesti, filiale ale unor companii europene sau companii multinationale.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 28 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024