Gratis

CONTABIL

CONDEC CONSULTING SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Ne marim echipa si vom deschide un punct de lucru in nordul capitalei.
Astfel, candidatul ideal pentru noi ar trebui sa aiba:

- bune cunostinte contabile si fiscale;
- buna abilitate in utilizarea informatiilor contabile in scopul culegerii si intocmrii unor rapoarte dar si in intocmirea declaratiilor fiscale obligatorii;
- rapiditate in verificarea operarilor efectuate de catre juniori si operatori contabili, abilitate in corelatii si functionalitati ale conturilor contabile;
- abilitati avansate in desfasurarea activitatilor financiare (intocmire documente primare si urmarirea fluxurilor de informatii);
- experienta de minim 4 ani, cuprinzand toate aspectele activitatii financiar-contabile;
- studii superioare de specialitate;
- cunostinte de operare PC MS Office, Word, Excel;
- operare in programe informatice de contabilitate cu bune cunostinte in intocmirea de note contabile;
- bune abilitati, diplomatie si eleganta de comunicare atat scrisa cat si verbala;
- bune abilitati de organizare si planificare a sarcinilor;
- “coechipier” onest si saritor.

Descrierea jobului

- contabilitate generala, intocmirea/verificarea evidentelor contabile, elaborarea balantelor de verificare si situatiilor financiare anuale (intocmirea evidentei contabile generale pana la ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀nivel de balanta);
- intocmirea registrelor si jurnalelor contabile obligatorii;
- intocmirea situatiilor si rapoartelor specifice domeniului financiar-contabil;
- intocmirea declaratiilor fiscale lunare, trimestriale si anuale;
- analiza lunara a situatiilor financiar-contabile pentru clientii societatii;
- intocmirea diferitelor rapoarte la solicitarea managementului societatii;
- gestionarea relatiilor cu autoritatile fiscale;
- eventual suport in intocmirea documentelor de gestiune, evidenta financiara (banca si casa);
- implicarea in derularea diferitelor proiecte din cadrul societatii;
- gestionarea dpdv contabil a mai multor societati odata, cu mai multe obiecte de activitate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Munca in cadrul unei echipe de profesionisti care permite acumularea de cunostinte intr-un timp scurt, posibilitatea dezvoltarii unei cariere in domeniul financiar-contabil. Activitate desfasurata in cadrul unei societati cu vechime, acces la cursuri de pregatire, spete si informatii avansate in domeniul fiscal;
- tichete de masa
- bonusuri anuale si prime de vacanta;
- asigurare medicala
- pregatire de specialitate continua (punere la dispozitie cursuri periodice si informari legislative in timp real)

Descrierea companiei

SOCIETATE DE CONTABILITATE SI EXPERTIZA CONTABILA
SEDIU ; TIMPURI NOI
VIITOR PUNCT DE LUCRU: NORDUL CAPITALEI
Publicat 28 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 28 Sept. 2024