Gratis

Contabil

TANEX SRL

Candidatul Ideal

Abolvent de studii superioare economice;
Cunostinte temeinice de contabilitate si fiscalitate;
Experienta de minim 3 ani pe un post similar;
Operarea in sistem Microsoft Dynamics NAV - constituie avantaj
Buna cunoastere a legislatiei in vigoare in domeniul financiar-contabil;
Constituie un avantaj expunerea la reglementarile internationale in domeniul TVA;
Cunostinte in contabilitatea productiei;
Capacitate foarte buna de organizare,atentie la detalii, rigurozitate;
Cunostinte foarte bune de operare calculator, de utilizare a programelor Word si Excel;

Descrierea jobului

Raspunde de inregistrarea cronologica si sistematica in evidenta contabila a documentelor justificative in conformitate cu prevederile legale in vigoare;
Raspunde ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂de evidenta formularelor cu regim special;
Avizeaza lucrari pe probleme de contabilitate a stocurilor, de urmarire, evidenta, decontari, tehnica de calcul;
Inregistreaza si tine evidenta mijloacelor fixe;
Verifica deconturi, facturi si registre de casa;
Intocmeste deconturi externe;
Verifica jurnalele de vanzari si cumparari, verifica balanta lunara;
Suport pentru diverse verificari externe si audit;
Organizeaza si controleaza efectuarea inventarierii anuale a patrimoniului conform prevederilor legale;
Alte responsabilitati date de conducerea companiei ce pot avea legatura cu activitatea postului.

Fabrica de confectii si tricotaje, important producator si exportator in industria confectiilor
Publicat 30 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 29 Sept. 2024