Gratis

Contabil

Teaha Business Administration

Candidatul Ideal

Cerințe:
- Absolvent al unei facultăți de profil economic sau contabil
- Experiență minim 2- 3 ani pe un post similar
- Experiență generală în contabilitate
- Bune abilități de leadership, precum și de comunicare și interpersonale
- Foarte bune competențe IT
- Cunoștințe juridice foarte bune
- Certificarea CECCAR se consideră avantaj
- Membru in Camera Auditorilor Financiari constituie un avantaj
- Cunoașterea foarte bună a limbii germane si engleze la nivel avansat
- Proactiv, orientat spre rezultat, atent și meticulos

Oferta noastră:
- Pachet salarial motivant
- Mediu de lucru profesionist, cu oportunități de dezvoltare în carieră

Descrierea jobului

Căutăm un contabil puternic motivat, comunicativ și experimentat, care să devină membru al echipei noastre.
Responsabilitățile vor fi următoarele:
- ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀Pregătirea și întocmirea de bilanțuri, conturi de profit și pierdere și balanțe
- Contabilitate completă conform legislației
- Executarea de înregistrări, rapoarte și deconturi de TVA
- Fluxuri de numerar și previziuni
- Să fie la curent cu prevederile juridice, mai ales cu cele din domeniul fiscal, contabil și financiar
- Prezentarea unui raport asupra activităților sale, la intervale regulate
- Experienta in servicii de audit

Teaha Management Consulting este cea mai mare societate de consultanţă financiar-contabilă cu capital 100% românesc, înfiinţată în anul 1997.
www.teaha.ro
Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024