Gratis

Contabil

Bergerat Monnoyeur
2 poziții

Candidatul Ideal

Bergerat Monnoyeur, dealer Caterpillar in Romania si Republica Moldova este in cautarea unui Contabil pentru departamentul Financiar - ︇︈︎︊️︈️︄​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Contabil.
︇︈︎︊️︈️︄​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Locatia este in Mogosoaia si exista si posibilitatea de a lucra partial remote.
Programul de Lucru este 08.00 - 17.00 sau 09.00 - 18.00, cu o pauza de masa de 1h.
Oferim transport pe rutele: Bucurestii Noi - Mogosoaia sau Crevedia - Mogosoaia.

Buna cunoastere a legislatiei financiar-contabile si a codului fiscal;
Buna cunoastere a utilizarii MS Office (Word, Excel);
Experientade cel putin 3 ani pe o pozitie similara;
Experienta utilizarii unui soft de contabilitate
Seriozitate, bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Persoana organizata, meticuloasa, dinamica, proactiva, cu atitudine pozitiva, dorinta de dezvoltare;

Descrierea jobului

Evidenta contabila a operatiunilor de vanzari de bunuri si servicii;
Inregistrarea operațiunilor derulate prin conturile bancare;
Inregistrarea ︁cronologica, sistematica si ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀cu acuratete a documentelor in evidenta contabila a companiei;
Intocmirea rapoartelor privind: creanțele neîncasate, avansuri clienti, datoriile neachitate, confirmări de solduri cu clienții și furnizorii, altele;
Contribuie la inchiderea balantei de verificare, a registrelor contabile;
Participa la inventarierea patrimoniului companiei;
Participa la intocmirea situatiilor necesare proceselor de audit financiar ale companiei;
Arhiveaza documentele specifice;
Participa activ la rezolvarea sarcinilor echipei din cadrul departamentului;
Utilizeaza si pastreaza, in conditii de legalitate, documentele economico-financiare pe care le detine;
Alte sarcini specifice activitatii companiei.

Ce iti oferim?

Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță.
Asigurare de viață cu clauză de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an;
Asigurare de sănătate care include gratuit consultatii, analize si investigatii amanuntite;
Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sărbătorilor de iarnă;
Tichete de masă în valoare de 35 RON/ zi lucratoare;
Acces la biblioteca on- line Bookster;
Laptop.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024