Gratis

Contabil

Ravago Rom SRL

Candidatul Ideal

Căutăm un profesionist dedicat și atent la detalii pentru a se alătura echipei noastre în rolul de Contabil. Vei fi responsabil de asigurarea acurateței și conformității proceselor contabile, sprijinind astfel procese financiare strategice ale companiei. Dacă ești pasionat de domeniul contabilității și îți dorești să faci parte dintr-o echipă profesionistă, acest rol este pentru tine.

Profilul candidatului ideal:
  • Experiență relevantă în contabilitate.
  • Atenție la detalii și abilități organizatorice.
  • Capacitate de a lucra eficient în echipă și de a gestiona multiple sarcini simultan.
  • Abilități excelente de comunicare
  • Abilități de operare în sisteme contabile/SAP reprezintă un avantaj.

Descrierea jobului

  • Pregătirea și gestionarea borderourilor pentru bilete la ordin și CEC-uri, inclusiv depunerea acestora la bancă, verificarea și completarea informațiilor ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃lipsă, și operarea acestora în contabilitate pentru toate companiile din cadrul Grupului Ravago.
  • Anularea efectelor de plată în sistem și asigurarea corectitudinii operațiunilor contabile aferente.
  • Verificarea zilnică a contului curent și furnizarea de informații actualizate privind încasările de la clienți, la solicitarea echipei de vânzări sau a conducerii comerciale.
  • Întocmirea ordinelor de plată pentru furnizorii externi și interni, asigurându-se că termenele de plată sunt respectate conform acordurilor.
  • Gestionarea plăților în avans și urmărirea decontării acestora pe parcursul lunii.
  • Efectuarea plăților aferente împrumuturilor și leasingurilor la scadențele stabilite.
  • Monitorizarea și evidența plăților scadente către furnizorii de mărfuri și servicii, inclusiv a discounturilor oferite.
  • Operarea extraselor de cont și gestionarea plăților în lei.
  • Gestionarea plăților numerar din casierie pe baza deconturilor aprobate.
  • Arhivarea și organizarea documentelor procesate.
  • Pregătirea rapoartelor și situațiilor solicitate în cadrul inventarierii, auditului, sau la cererea conducerii.
  • Întocmirea altor documente și rapoarte contabile, conform cerințelor postului.

Aspirăm în mod constant să creăm un impact pozitiv în fiecare etapă a vieții oamenilor. Prin aceasta, ne referim la toți oamenii conectați la Ravago: angajați, clienți, furnizori, parteneri de afaceri, comunitate și societate. Multe produse din mediul nostru zilnic care ne îmbunătățesc calitatea vieții sunt posibile datorită materialelor și serviciilor oferite de Ravago. Asta înseamnă tot ce atingi (mașină, periuță de dinți, scutece, vopsea, pantofi sport, materiale de izolare pentru casa ta etc.), exista cu contributia Ravago, prin materialele sau materiile prime pe care le-a furnizat. Suntem în centrul fiecărui aspect al vieții tale. Ravago Rom SRL este parte din grupul multinațional Ravago, si activeaza pe piata din Romania de peste 20 de ani, având ca activitate principală distribuția de materiale termo-, fono- și hidroizolante pentru construcții și instalații, sisteme de construcție uscată, materiale geosintetice și alte materiale de construcții. Prin activitatea noastră desfășurată la nivel național, cu 8 filiale în București, Brașov, Cluj, Iași, Oradea, Sibiu, Târgu-Mureș, Timișoara promovăm tehnologiile eficiente şi moderne de construcţii care oferă soluţii de economie de energie şi protejare a mediului înconjurător. Pentru mai multe detalii puteți accesa site-ul nostru de prezentare la: www.ravago.ro sau magazinul online www.eRavago.ro .

Publicat 23 Aug. 2024 Reactualizat 13 Sept. 2024 Expiră 22 Sept. 2024