Gratis

Contabil

SC DA EXPERT SRL

Candidatul Ideal

Firma de contabilitate din Sibiu, cautam coleg/colega, pentru postul de Contabil.

Clientii pe care ii avem in portofoliu, au activitati din diverse domenii: servicii, comert, contructii, productie

Candidatul ideal:
- Studii superioare in domeniul financiar - contabil (student / licenta / master;)
- Cunostinte operare Office bune (Word, Excel);
- Cunostinte operare program de contabilitate CONTABSQL constituie un avantaj
- Persoana sociabila, descurcareata, responsabila, organizata.

Ce oferim:
- suport continuu si un mediu de lucru cu posibilitati de invatare si dezvoltare
- posibilitati de crestere salariala in functie de performanta
- tichete de masa
- acordare de prime oferite cu ocazia sarbatorilor de Paste si Craciun

Descrierea jobului

Responsbilitati contabil:
- Inregistrare documente contabile cu programul de contabilitate CONTABSQL (note contabile privind furnizorii, clienţii, registrul de bancă, de ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂casă, deconturi de cheltuieli, etc.);
- Verificare jurnale de TVA, registre de casa, registre de banca;
- Inregistrarea tuturor operatiunilor contabile pana la balanta de verificare;
- Intocmire declaratii fiscale
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024