Gratis

CONTABIL

ISTRIS S.R.L.

Candidatul Ideal

Absolvent studii superioare economice
Experienta in domeniu de minim 5 ani
Cunoastiinte de limba engleza nivel mediu
Utilizator experimentat Windows, ︌︃︊︋︈︌︎︍​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎︌︃︊︋︈︌︎︍​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎pachet Ofiice si softuri contabile, utilizator Socrate constituie avantaj
Spirit de echipa
Orientat pe obiective

Descrierea jobului

Inregistrarea facturilor de furnizori pe centre de cost pentru un grup de doua firme
Evidenta deconturilor de personal
Intocmirea si ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀inregistrarea registrului de casa
Gestionarea trezoreriei, evidenta furnizorilor si raportarea listelor de plati saptamanal
Inregistrarea in contabilitate a extrasului bancar si alocarea platilor si incasarilor in programul de contabilitate
Efectuarea platilor online
Evidenta platilor efectuate in avans si evidenta platilor pe baza de proforme
Calcularea si verificarea amortizarii lunara si a descarcarii pe cheltuieli a sumei corespunzatoare din contul de cheltuieli in avans
Evidenta imprumuturilor si mentinerea relatiei cu bancile
Participarea la analiza anuala efectuata de bancile de la care avem credite bancare
Participarea la inchiderea lunara, trimestriala si anuala a conturilor si la inspectii fiscale
Reconcilierea si validarea soldului tranzacțiilor intra-grup.

Lidea este una dintre companiile europene de top, producatoare de seminte multi-specie pentru piata internationala. Lidea creaza si ofera solutii personalizate si durabile, care ofera valoare adaugata pe tot parcursul anului, pentru intreg ecosistemul de agribusiness.

Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 19 Sept. 2024