Gratis

Contabil Sef

SOCIETATEA DE FINANTARE RURALA LAM-IFN SA

Candidatul Ideal

Căutăm persoana - expert contabil - cu experiență în organizarea și conducerea/managementul departamentului contabil.

Experiența în Standardele Internaționale de Raportare Financiară (IFRS) respectiv cunoașterea limbii maghiare reprezintă un avantaj!

Descrierea jobului

Principalel atribuíi ale Contabilului Șef sunt:
• Organizarea, indrumarea, conducerea,si coordonarea activitatii departamentului financiar-contabil,
• Elaborarea si implementarea politicilor contabile,
︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂• Intocmirea rapoartelor financiar-contabile, al rapoartelor interne și cele necesrae BNR ,
• Intocmirea si urmărirea Bugetului de venituri şi cheltuilei .

LAM IFN SA este o instituţie financiară nebancară orientată către dezvoltare, care sprijină prin activitatea sa de microfinanțare în primul rând întreprinzătorii din mediul rural din Transilvania, urmărind în acelaşi timp menţinerea sustenabilităţii pe termen lung. Profitul obținut din acestă activitate este folosit în exclusivitate pentru dezvoltarea societății civile și pentru finanțarea diferitelor proiecte sociale.
Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024