Gratis

DIRECTOR ECONOMIC

SC VERBITA SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare in domeniul economic/financiar-contabil.
  • Experienta anterioara relevanta in pozitii similare.
  • Cunostinte solide de contabilitate, fiscalitate si legislatie financiara si utilizare a pachetelor software financiare(Excel , Erp-uri, etc)
  • Abilitati ︌︀︉︂️️︂︇​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎excelente de analiza, planificare si organizare.
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si de a lua decizii rationale.
  • Orientare catre rezultate si atentie la detalii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Supervizarea si coordonarea departamentului financiar-contabil al companiei.
  • Elaborarea si monitorizarea bugetelor, rapoartelor financiare si a altor documente relevante.
  • Asigurarea conformitatii cu legislatia fiscala si contabila in vigoare.
  • Participarea activa la procesul decizional al companiei oferind analize financiare si recomandari.
  • Managementul echipei de contabili si economisti.
  • Depunere declaratii, bilant, statistica, rapoarte banci,
  • Verificare rezultate operational versus contabilitate.
Beneficii :
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesional si dinamic.
  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea strategica a companiei.
  • Pachet salarial atractiv si beneficii suplimentare.
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala si personala.
  • Recompensare a performantei si recunoastere a eforturilor depuse.

Companie specializata in comercializarea de autovehicule Dacia, Renault, Nissan fiind concesionar Dacia si Renault din judetul Arad. Alte activitati derulate de companie sunt cele legate de partea de service auto, garantie si post garantie, comercializarea piese auto de origine, cat si activitatea de taximetrie, rentacar, leasing, broker asigurari.

Publicat 11 Sept. 2024 Reactualizat 11 Sept. 2024 Expiră 11 Oct. 2024