Gratis

Contabil Sef si Economist Senior

RADIX
2 poziții

Candidatul Ideal

- Studii superioare in domeniul economic;
- Experienta minim 3 ani de lucru in domeniul financiar- contabil;
- Capacitate de a lucra in echipa;
- Atentie la detalii si calitatea lucrarilor;
- Experienta in utilizarea de softuri dе contabilitate, e-mail, comunicare, pachet Office;
- Cunoasterea limbii engleza nivel mediu.

Descrierea jobului

- Inregistreaza corect si la timp toate operatiunilor financiar-contabile, cu respectarea planului de conturi în vigoare si cu particularizările convenite ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄︁de companie privind detalierea veniturilor şi cheltuielilor;
- Verifica jurnalele de TVA;
- Verifică/corecteaza înregistrările contabile;
- Efectueaza reconcilieri de solduri;
- Furnizeaza informatii pentru închiderile de luna, balantele de verificare si rapoartele lunare;
- Asigura suport administrativ si operational Directorului Financiar, in pregatirea raportarilor lunare catre companie si la pregatirea inchiderii lunare, conform reglementarilor interne specifice;
- Propune solutii si proceduri pentru eficientizarea activitatii departamentului;
- Verifica respectarea normelor si procedurilor interne, circuitul documentelor;
- Participă la inventarele anuale ale companiei din partea departamentului contabil pentru asigurarea desfasurarii riguroase a inventarierii;
- Întocmeste toate declaratiile si raportarile fiscale în termenele legale;
- Alte responsabilităţi şi sarcini din profilul de activitate al departamentului, care îi sunt distribuite, trasate de către managerul direct, conform competenţelor sale, intocmeste rapoarte solicitate de banci si auditori.

OFERIM:
- Tichete de masa;
- Asigurare medicala;
- Contract perioada nedeterminata;
- Salariu de incadrare negociabil conform experientei;
- Alte beneficii (asigurare transport, zile suplimentare concediu de odihna, bonus de fidelizare etc.)

Înfiinţată în anul 1993, din dorinţa de a oferi o alternativă sănătoasă la produsele existente pe piaţă, RADIX este în prezent cea mai mare firmă de distribuţie de produse naturiste din ţară, colaborând cu peste 150 de furnizori şi peste 2500 de clienţi.

Oferta noastră cuprinde aproape 6000 de produse destinate în special magazinelor naturiste, o parte dintre acestea adresându-se direct magazinelor alimentare.

O serie de produse naturale şi Bio, inclusiv gama Solaris, sunt distribuite în exclusivitate de Radix.

Familia Radix-Solaris are in acest moment aproximativ 300 de angajati, urmand trendul crescator din ultimii 10 ani.

​Suntem perseverenți pentru binele și sănătatea oamenilor!

Publicat 12 Sept. 2024 Reactualizat 12 Sept. 2024 Expiră 12 Oct. 2024