Gratis

Contabil sef - Expert contabil

Vandana Com

Candidatul Ideal

-studii universitare in domeniul economic cu diploma de licenta,
- expert contabil membru activ Ceccar
- cunoasterea temeinica a legislatiei in domeniul financiar contabil
- experienta in domeniu minim 5 ani
- persoana responsabila

Descrierea jobului

- Planificarea, organizarea si conducerea activitatii serviciului contabilitate;
- Verificare documente contabile primare;
- Oferirea de suport in interiorul ︁︀​︂︃︃​︈︃​︀departamentului, dar si interdepartamental;
- Verificare jurnale tva, registru casa, banca;
- Evidenta mijloace fixe;
- Inchidere balanta lunara;
- Intocmirea, semnarea si depunerea la termen a situatiilor financiare anuale si a raportarilor semestriale catre ANAF
- Elaborarea procedurilor de lucru la nivelul departamentului;
- Reprezentarea companiei in relatiile cu autoritatile statului si cu auditorii financiari ;
- Intocmirea si transmiterea in termen a declaratiilor privind obligatiile de plata catre buget: TVA, Obligatii de plata la Bugetul statului, taxe si impozite, impozit pe profit;
- verificarea contabilitatii de gestiune pentru a se asigura de corectitudinea stocurilor

Resurse umane:
- Intocmirea statelor de plata lunare
- Depunere declaratiei 112

SC Vandana Com SRL s-a infiintat in anul 1993 , este o firma cu capital privat care are ca activitate principala : Comert cu ridicata nespecializat de produse alimentare, nealimentare si bauturi . Vandana Com SRL este o companie de top din judetul Bihor.
-cv-urile se trimit pe urmatoarea adresa: adinaciora@vandana.ro
-persoana de contact: Ciora Adina tel: 0756021111
Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024