Gratis

Contabil junior - XXXLutz Militari

XXXLutz Mobilier SRL

Candidatul Ideal

Cautam coleg/a pentru departamentul Financiar Contabil in cadrul companiei XXXLutz
  • Absolvent de studii superioare in domeniul economic
  • Experienta in domeniu minim 1 an
  • Cunostinte de contabilitate primara
  • Cunostinte de ︆︀︂︄︂︌︁︌​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎operare calculator, pachet MS Office (in special Excel) minim nivel mediu
  • Cunoasterea programului SAP constituie avantaj
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
  • Capacitatea de a lucra in echipa
  • Abilitati organizatorice, de incadrare in dead-line
  • Dorința de a învăța și de a se dezvolta continuu

Descrierea jobului

  • Inregistrarea facturilor de la furnizori, a deconturilor de cheltuieli, a extraselor de banca,
  • Intocmirea facturilor catre clienti
  • Verificari: fise ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︉︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈de cont si/sau alte situatii privind furnizori, avansuri furnizori, clienti, etc; corelatii intre sistemul de marcat si contabilitate
  • Participa in procesul de Audit Financiar sau in orice alte procese conform legislatiei financiare aplicabile
  • Intocmeste lista plati
  • Intocmire alte situatii solicitate, dupa caz.
Beneficii :
  • Sprijin pentru a te acomoda si dezvolta
  • Salariu motivant
  • Tichete de masa 33 lei
  • Bonusuri si prime anuale
  • Reduceri la produsele din magazinele XXXLutz
  • Abonament medical
  • Transport de la statia de metrou Pacii - pentru magazinul din Militari
Vino si lucrează într-o companie de succes, modernă și inovatoare, în continuă expansiune!

Te invităm în marea familie XXXLutz, unde te aşteaptă şcolarizări în cadrul unei echipe dedicate, recompense financiare orientate către performanţă şi opţiuni atractive pentru dezvoltarea ta profesională! Compania XXXLutz KG a fost înfiinţată în 1945 în Austria. Din 1973 menţine o politică de expansiune constantă, iar în ultimii ani a deschis în jur de 10 magazine noi pe an.

În total grupul XXXLutz operează 320 de filiale. 25.700 de angajaţi activează în cadrul grupului, acesta fiind în prezent în top 3 cei mai mari retaileri de mobilier.

Lucrează la XXXLutz

XXXLutz oferă de peste 70 de ani locuri de muncă atractive și sigure cu oportunități excelente de promovare și câștig. Peste 25.000 de angajați se dezvoltă zilnic în cele mai variate domenii de activitate și departamente.

Daca esti o persoana ce isi doreste sa se dezvolte profesional in domeniul comertului, vrei mai mult de la viata, esti pozitiva si gata de a descoperi o lume plina de provocari, alatura-te si creste cu XXXLutz.

Cautam si credem in oameni ca tine! ​
Publicat 18 Oct. 2024 Reactualizat 18 Oct. 2024 Expiră 17 Nov. 2024