Gratis

CONTABIL/A

EPTISA Romania SRL

Candidatul Ideal

  • Absolvent(ă) studii superioare economice;
  • Minim 3 ani experiență ȋn departmentul financiar-contabil;
  • Abilitati numerice, capacitate de analiza şi de sinteză;
  • Autodisciplină, perseverență, dorința de progres;
  • Atenţie la detalii şi capacitatea de a rezolva problemele;
  • Abilități foarte bune de operare calculator – pachetul Microsoft Office (Word, Excel);
  • Cunoștințe de operare ale unor sisteme informatice de contabilitate (de tip ERP);
  • Cunostiințe de limba engleză şi/sau spaniolă;
  • Persoanǎ ordonatǎ, meticuloasǎ, capabilǎ sǎ-şi organizeze eficient propriile activitǎţi şi să respecte termene limitǎ;
  • Abilitǎţi de comunicare şi lucru ȋn echipă;
  • Persoană dinamică, pro-activă, serioasǎ, onestă.

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui contabil, care va face parte din echipa noastră financiară.
Responsabilitățile specifice vor include:
  • Ȋnregistrări contabile, ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈inclusiv alocarea pe centre de cost corespunzătoare a cheltuielilor ȋnregistrate;
  • Verificarea corectitudinii documentelor primare;
  • Realizarea plăţilor către furnizori;
  • Asigură suportul solicitat ȋn relaţia cu auditorii financiari;
  • Verificarea ȋnregistrărilor contabile, fişelor de cont, balanţei lunare şi jurnalelor contabile;
  • Analiza balanţei analitice a clienţilor şi furnizorilor, efectuarea de punctaje cu colaboratorii;
  • Participare activă la închiderile de lună;
  • Suport pentru celelalte departamente privind solicitări financiar-contabile;
  • Alte activităţi specifice postului.
Se oferă:
  • posibilitatea de a lucra într-o companie serioasǎ, de prestigiu;
  • posibilitatea de a face parte dintr-un colectiv tânăr şi ambiţios;
  • pachet salarial atractiv, în funcţie de rezultate.

Descrierea companiei

Peste 60 de ani de experiență și coordonare.

EPTISA a fost înființată în 1956 ca prima societate privată de inginerie și consultanță din Spania, fiind cea mai veche companie din acest sector de activitate.

Încă de la înfiintare, Eptisa a cooperat cu structurile administraţiei publice şi cu operatorii din sectorul public, în vederea dezvoltării economice şi modernizării tehnologice a ţării, devenind una dintre cele mai importante companii din Spania în domeniul ingineriei, arhitecturii, şi tehnologiei informaţiei.

Eptisa şi-a început dezvoltarea internaţională în anul 1966, în prezent consolidându-şi prezenţa în peste 50 de ţări.

În Romania, Eptisa este activă încă din 1994, iar din martie 2004 a înfiinţat filiala Eptisa România SRL, cu sediul în Bucureşti.

Eptisa România este astăzi una dintre cele mai cunoscute companii de inginerie şi consultanţă de pe piaţa româneasca de profil care, de la momentul înfiinţării sale, a implementat cu succes peste 120 proiecte cumulând o valoare a investiţiilor ce depăşeşte astăzi 5,5 miliarde de Euro. Aceste cifre aflate în continuă creştere sunt în directă legatură cu activitatea companiei şi, respectiv, cu dinamica dezvoltării acesteia.

De la începutul activităţii sale şi până în prezent, Eptisa România şi-a dezvoltat continuu oferta de servicii, în acest moment echipa complexă de peste 110 profesionişti putând garanta managementul complet al proiectelor multidisciplinare şi acoperi domenii de activitate precum apa şi protecţia mediului, transporturile, construcţiile civile şi industrial, precum şi dezvoltarea instituţională.

Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 21 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024