Gratis

Contabil/a

Tucano Coffee SRL

Candidatul Ideal

• absolvent al unei facultati dе profil economic (contabilitate);
• buna capacitate dе organizare pentru indeplinirea sarcinilor dе serviciu in termenii stabiliti;
• capacitate dе a lua deciziile potrivite in mod independent;
• persoana organizata, analitica, motivata, responsabila, atenta la detalii;
• atitudine pro-activa, spirit de echipa si seriozitate;
• cunoasterea limbii engleze si a legislatiei financiar contabile - constituie un avantaj.

Descrierea jobului

• emiterea de facturi catre clienti, conform datelor contractuale;
• verificarea / inregistrarea facturilor de la furnizori, in conformitate ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄︁cu prevederile contractuale;
• urmarirea inregistrarii tuturor veniturilor si cheltuielilor pe centre de cost;
• intocmirea si gestionarea listei cu facturile de plata catre furnizori, efectuarea platilor;
• mentinerea relatiei cu clientii in privinta situatiilor contabile, eliberarea fisei la solicitare;
• monitorizarea gestiunii stocurilor, inregistrarea retetarelor, verificarea rezultatelor inventarierii;
• intocmirea de rapoarte financiare, saptamanale si lunare, pentru management;
• pregatirea dosarului cu toate actele necesare pentru compania de contabilitate;
• mentinerea biroului / documentelor in buna ordine, urmarirea corectitudinii si parcursului documentelor comerciale.

Tucano Coffee este o retea internationala de coffee shop-uri. In Romania suntem prezenti din 2013. Sloganul coffee shop-urilor Tucano Coffee " Love.Peace.Coffee" a fost inspirat din cultura rock’n’roll și hippie, care se distingea prin tendința oamenilor de a reveni la natură, dragoste, pacifism și libertatea gândirii. Creăm un nou model de coffee shop-uri - cafenelele ca şi spaţii creative. Deoarece pentru noi, ele înseamnă ceva mai mult decât un local în care se serveşte Specialty Coffee. Aceste spaţii creative inspiră şi influenţează frumos Echipa, Oaspeţii şi Partenerii noştri. Ei devin mai sinceri şi deschişi, mai uniţi şi creativi, mai simpli şi green.
Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 9 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024