Gratis

Consultant ERP Middle/Senior

ACAVO IT SOLUTIONS S.R.L.

Candidatul Ideal

  • Experiență profesională: Minimum 1 an de experiență relevantă în implementarea și gestionarea soluțiilor ERP.
  • Cunoștințe tehnice: Expertiză în una sau mai multe platforme ERP (Soft1 ERP constituie un avantaj), cât și a limbajelor de programare SQL Server și Javascript și înțelegerea aprofundată a proceselor de afaceri.
  • Abilități de comunicare: Excelente abilități de comunicare verbală și scrisă, cu capacitatea de a transmite informații complexe într-un mod clar și accesibil.
  • Abilități analitice: Capacitatea de a analiza și interpreta datele de afaceri pentru a propune soluții eficiente și inovatoare.
  • Abilități interpersonale: Abilități remarcabile de relaționare interpersonală și de lucru în echipă, cu o atitudine proactivă și orientată către client.
  • Educație: Studii superioare în domeniul IT, Economie, sau alte domenii relevante.
  • Limbi străine: Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu este esențială; cunoașterea limbii greacă constituie un avantaj.

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Analiza nevoilor de afaceri: Efectuarea analizei detaliate a proceselor de afaceri ale clienților pentru a identifica cerințele ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄și oportunitățile de îmbunătățire.
  • Implementarea soluțiilor ERP: Configurarea și personalizarea soluțiilor ERP pentru a satisface cerințele specifice ale clienților, asigurându-te că acestea sunt integrate fără probleme în fluxurile de lucru existente.
  • Managementul proiectelor: Gestionarea proiectelor de implementare ERP, asigurând respectarea termenelor și bugetelor stabilite, și menținând o comunicare clară și eficientă cu toate părțile interesate.
  • Suport post-implementare: Oferirea de suport continuu clienților pentru a asigura utilizarea optimă a soluțiilor implementate și rezolvarea promptă a oricăror probleme tehnice.
  • Training și documentare: Elaborarea materialelor de instruire și a documentației pentru utilizatori, și organizarea sesiunilor de training pentru a asigura o tranziție lină și eficientă către noul sistem ERP.
  • Colaborare interdepartamentală: Lucrul strâns cu echipele interne, inclusiv dezvoltare, vânzări și suport tehnic, pentru a asigura livrarea unor soluții integrate și de înaltă calitate.
Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv: Salariu atractiv și beneficii suplimentare, în conformitate cu experiența și performanțele.
  • Dezvoltare profesională: Oportunități continue de învățare și dezvoltare profesională, acces la traininguri și certificări în domeniu.
  • Mediu de lucru dinamic: Un mediu de lucru prietenos și stimulant, unde ideile și inițiativele sunt încurajate și apreciate.
  • Echilibru între viața profesională și personală: Program de lucru flexibil și politici orientate către bunăstarea angajaților.

La ACAVO, ne mândrim cu oferirea de soluții tehnologice inovatoare care propulsează afacerile clienților noștri către succes. Suntem o echipă de profesioniști dedicați, care îmbină experiența tehnică cu înțelegerea profundă a nevoilor de afaceri pentru a furniza soluții ERP personalizate și eficiente. Dacă ești pasionat de tehnologie și dornic să contribui la transformarea digitală a companiilor, te invităm să te alături echipei noastre.

Publicat 26 Aug. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 25 Sept. 2024