Gratis

Consilier Juridic

CONFIDENTIAL - 1 poziție

Candidatul Ideal

- Studii superioare juridice;
- Experienta pe un post similar minimum 1-2 ani;
- Abilitati de operare in programele Microsoft Office;
- Limba engleza nivel conversational;
- Capacitate de convingere, persuasivitate si siguranta de sine;
- Atentie la detalii, aptitudini de calcul, atentie concentrata;
- Responsabilitate, constiinciozitate, capacitate de respectare a termenelor;
- Disponibilitatea de deplasare catre instantele specifice ariei de activitate.

Descrierea jobului

- Asigura desfasurarea in conditii de legalitate a tuturor activitatilor desfasurate de companie si punctele de lucru ale acesteia:
- ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁Acorda suport compartimentelor din cadrul firmei, ofera informatii juridice clientilor;
- Redacteaza si avizeaza acte si documente cu caracter juridic si asigura arhivarea acestora;
- Asigura interfata in relatia cu autoritatile locale si nationale;
- Reprezinta compania in fata instantelor judecatoresti si urmareste desfasurarea proceselor in instanta;
- Se implica activ in activitati juridice de recuperare de creante
- Monitorizarea conformității cu GDPR, precum și cu alte prevederi legale ale UE sau locale, referitoare la prelucrarea datelor cu caracter personal
- informarea și consilierea companiei, angajaților si partenerilor referitor la prelucrarea datelor cu caracter personal (training periodic);
- Asigură implementarea principiilor de etică și conformitate în companie;
- Diseminează informații cu privire la sfera de etică și conformitate a întreg personalului companiei;
- Colaborează cu managementul în procesul de actualizare a codului de etică și conduită și în procesul de stabilire a sesiunilor de formare/pregătire în sfera de etică și conformitate;
- Analizează și monitorizează incidentele de etică și conformitate;
Publicat 2 Oct. 2024 Reactualizat 2 Oct. 2024 Expiră 1 Nov. 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.