Gratis

CONSILIER JURIDIC

EVAFIT S.R.L.

Candidatul Ideal

Cautam o persoana dedicata domeniului juridic, cu foarte bune abilitati de comunicare si relationare, absolventa de studii juridice, cu sau fara experienta intr-un post similar.
Cunoasterea legislatiei - Legea societatilor comerciale
Cunostinte medii in MS Office (Word, Excel, Power Point)
Limba engleza nivel mediu-avansat
Capacitate de analiza si sinteza
Capacitate de a lucra in echipa
Experienta in conceperea si redactarea de acte juridice
Atitudine proactiva, fire pozitiva
Experienta in domeniul societatilor comerciale/consultanta juridica

Descrierea jobului

Intocmeste toata documentatia necesara pentru: infiintare firma, infiintarea punctelor de lucru, radierea punctelor de lucru, schimbarea sediului in acelasi judet/in ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂afara judetului, prelungirea sediului social, majorarea capitalului social, adaugarea/schimbarea obiectului de activitate, cesiunea, prelungirea/revocarea mandatului de administrator, dizolvarea, lichidarea sau radierea societatii, modificarea denumirii societatii, schimbarea formei juridice a societatii, prelungirea sau reducerea duratei de functionare, suspendarea sau reluarea activitatii societatii, autorizarea activitatii, alte modificari privind actul constitutiv.
Ofera consultanta juridica si pastreaza legatura cu clientul pe toata durata procedurii.
Deplasari ocazionale la Registrul Comertului pentru ridicare inscrisuri.

Organic Consulting a fost fondata pe convingerea ca intreprinderile mici sunt ancorele economiei noastre si pilonii societatii noastre.

Credem in impactul si potentialul lor. Si ar trebui sa stim. Suntem noi insine o mica afacere.

La Organic Consulting, numerele sunt secundare persoanei care sta in fata noastra sau de cealalta parte a telefonului.

Echipa Organic Consulting ofera clientilor un mediu cald si rezolva problemele in colaborare. Tratam pe toata lumea cu prietenie si grija.
Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024