Gratis

Comercial de santier / Site commercial

STRABAG S.R.L.

Candidatul Ideal

•Absolvent învățământ superior în domeniul economic;
•Experiență anterioară în domeniul economic (în construcții constituie un avantaj);
•Cunoștințe operare calculator, gestionare baze de date, MS Office;
•Cunoștințe de limbă engleză – nivel mediu;
•Capacitate foarte bună de comunicare și relaționare;
•Organizare personală, capacitate de a lucra sub presiune cu sarcini multiple și termene limită strânse;
•Abilități de a interpreta date economice, rapoarte financiare;
•Carnet de șofer categoria B, disponibilitate pentru călătorii în interes de serviciu / relocare

•University graduate in the economic field;
•Previous experience in the economic field (in construction is an advantage);
•Computer operation skills, database management, MS Office;
•English language skills – intermediate level;
•Very good communication and interpersonal skills;
•Personal organization, ability to work under pressure with multiple tasks and tight deadlines;
•Ability to interpret economic data, financial reports;
•Category B driver's license, willingness to travel for work purposes / relocation against additional renumeration

Descrierea jobului

•Verificarea condițiilor comerciale ale subcontractelor, participarea la toate negocierile (principiul celor 4 ochi);
•Pregătirea și urmărirea comenzilor pentru proiectele în ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀desfășurare;
•Facturare / înregistrare, urmărirea plăților și gestionarea lichidităților către Beneficiar;
•Înregistrarea facturilor primite pentru subcontractori, echipamente, materiale și servicii, carduri de credit;
•Gestionarea garanțiilor bancare, garanțiilor de performanță și condițiilor contractuale;
•Rapoarte de flux de numerar al proiectului (supravegherea plăților către subcontractori, furnizori, prestatori de servicii);
•Contabilitatea costurilor și provizioanelor;
•Implicare regulată și raportare către BRVZ (costuri, contabilitate, trezorerie, asigurări);
•Verificarea facturilor interne pentru companiile de suport ale grupului;
•Administrarea casieriei (petty cash), înregistrare;
•Administrarea echipamentelor locale de pe șantier (inventar);
•Supravegherea și asigurarea aprobării necesare a facturilor de către managerul de proiect;
•Gestionarea contractelor de închiriere a mașinilor și a apartamentelor.

•Checking of commercial conditions of subcontracts, participation in all negotiations (4 eyes principle)
•Preparing and tracking of the orders for ongoing projects
•Invoicing/registering, payment follow up and cash management towards to the Employer
•Registering of incoming invoices for subcontractors, equipment’s, materials and services , credit cards
•Management of bank guarantees, performance guarantees, and contractual conditions
•Project Cash Flow reports (supervision of outgoing payments to subcontractors, suppliers, service providers)
•Cost accounting and accruals
•Regular involvement and reporting to BRVZ (cost, accounting, treasury, insurance)
•Checking of internal invoices for the group's support companies
•Administration of petty cash, registration
•Administration of local site equipment (inventory)
•Supervision and taking care of required invoice approvals by project manager
•Rental contracts for cars and apartments
•diverse career opportunities
•career development
•competitive compensation
•health promotion

La STRABAG, aproximativ 86.000 de oameni construiesc în 2.400 de locații din întreaga lume progresul. Unicitatea și punctele forte individuale nu ne caracterizează numai proiectele, ci și pe fiecare dintre noi. Fie că este vorba de construcții de clădiri și inginerie civilă, construcții de infrastructuri pentru transporturi, construcții de poduri și tuneluri, dezvoltare de proiecte, producție de materiale de construcții sau managementul clădirilor - noi gândim construcția în perspectivă pentru a deveni un grup de construcţii inovator și durabil în Europa. Egalitatea de șanse, diversitatea și incluziunea fac parte integrantă din ceea ce suntem ca și companie și din modul în care lucrăm. Împreună implementăm cu succes proiecte în parteneriat și ne dezvoltăm odată cu noile sarcini. Împreună creăm lucruri mărețe.
Construiește viitorul împreună cu noi!

Publicat 6 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 6 Oct. 2024