Gratis

Chief People Officer

SOLO Fintech

Candidatul Ideal

Cum esti tu?
  • Ai o gândire analitică și erai prieten bun cu matematica în liceu.
  • Ai experiență de minim 3 ani în HR (focus pe cultură sau recrutare) sau marketing (focus pe digital).
  • Îți place ideea de a lucra într-un startup și vrei să înțelegi și să înveți cum se construiește o companie de succes.
  • Îți place să găsești soluții istețe la probleme și nu accepți "nu se poate".
  • Ești atent la detalii și super organizat.

Descrierea jobului

Responsabilitati
  • Vei fi arhitectul strategiei de HR la SOLO, cu focus pe Cultură, Employer Branding și Recrutare.
  • Vei ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀coordona dezvoltarea colegilor din echipa SOLO – de la recrutare până la engagement și învățare.
  • Vei dezvolta profilul public SOLO ca unul dintre cele mai faine locuri de muncă din România.
  • Te vei asigura că toți colegii de la SOLO se simt super bine la muncă și vei organiza evenimente informale: Happy Hours, teambuilding-uri sau petreceri surpriză.

Beneficii
  • Salariu competitiv și pachet de acțiuni (Employee Stock Option Plan).
  • Abonament premium la clinicile medicale Regina Maria.
  • Abonament la Bookster.
  • Pauză de lectură zilnică.
  • Healthy bar cu fructe proaspete, alune, cafea și cele mai bune ceaiuri.
  • Atmosferă relaxată în birou și colegi super faini, inteligenți și prietenoși.
  • Programul de muncă este flexibil, dar încercăm să lucrăm 8-9 ore pe zi (plus pauza de prânz). Ca regulă, venim la birou (fizic), dar ocazional putem lucra și de acasă.

Descrierea companiei

Ce este SOLO

SOLO Fintech este un startup inovator care dezvoltă o platformă digitală pentru administrarea completă a unui PFA sau SRL.

La SOLO, credem că viața unui freelancer/antreprenor nu trebuie să fie un maraton prin hârtii și birocrație. Suntem contabilul tău digital, gata să-ți ia grijile de pe cap. Ne place tehnologia și să ne vedem clienții zâmbind.

De când am lansat serviciul în noiembrie 2021, am crescut în ritm alert și păstrăm aceeași viteză, așa că suntem în căutare de oameni faini care să se alăture echipei.

SOLO e iubit de peste 10.000 de clienți și nu numai, fiind finaliști la Mastercard Fintech of the Year și în lista celor mai inovatoare companii din România, conform Business Magazin.

Cum suntem noi?

  • Suntem cei care la școală își doreau întotdeauna să fie primii în clasă și la olimpiade.
  • Ne provocăm constant să facem lucrurile mai eficient și mai bine.
  • Suntem deschiși să dăm și să primim feedback cu focus pe blândețe și empatie.
  • Vrem să învățăm ceva nou în fiecare zi și SOLO ne oferă contextul pentru a face asta.

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 1 Iul. 2024 Expiră 20 Iul. 2024