Gratis

BUCATAR SEF (CHEF)

EUROTREND HOTELS GROUP SRL

Candidatul Ideal

- experienta peste 3 ani intr-o bucatarie de prestigiu ca bucatar sef (Chef sau Sous Chef) cu diplome din care sa rezulte calificarea
- experienta de minim 5 ani in domeniul bucatariei'in general
- experienta in organizarea de evenimente (mese de nunti, botezuri, Revelioane etc)
- abilitati de buna coordonare si comunicare cu echipa
- inovativ si modern in arta culinara
- cunoaste normele de igiena si legislatia romaneasca in domeniu
- cunoaste limba engleza
- carnet de conducere categoria B - reprezinta avantaj

Descrierea jobului

Cautam Executive Chef in bucataria hotelului Wyndham Cluj, un hotel de brand de renume international, oferim training adecvat pentru tot ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂ceea ce inseamna standardele de brand, echipa deja formata de bucatari si sous-chefi, pachet salarial atractiv.

Principalele responsabilitati:
- organizeaza turele de lucru in activitatea curenta precum si in zilele in care sunt organizare evenimente private sau corporate
- cotroleaza buna desfasurare a proceselor de fabricatie si a respectarii normelor de igiena
- inoveaza, introduce retete noi, imbunatateste retetele existente
- prepara si instruieste bucatarii in realizarea produselor mai sofisticate sau noi introduse in meniu
- respecta standardele de brand precum si legislatia romaneasca in domeniul alimentar
- are in subordine bucatarii, bucatarii sefi de tura (sous-chef) si ajutorul de bucatar
PRINCIPALELE SARCINI, atributii ŞI RESPONSABILITĂŢI:
- Cunoaste, aplica si respecta legislatia in vigoare specifica postului
- Efectueaza receptia si raspunde de gestionarea marfurilor si a produselor specifice activitatii de bucatarie
- Raspunde pentru toate daunele provocate in urma punerii in consum, livrarii sau receptionarii de produse cu deficiente de calitate;
- Propune intocmirea meniului si a listei de preparate si elaboreaza retetele pentru preparatele din lista
- Propune retete noi si urmareste realizarea lor;
- Realizeaza serviciile de preparare a mesei, respectind tehnologia profesionala si retetarul
- Utilizeaza corect si in siguranta echipamentele, mobilierul si obiectele de inventar specifice;
- Aplica normele specifice locului de munca, referitoare la prevenirea si stingerea incendiilor, protectia muncii si protectia mediului;
- Se preocupa de continua dezvoltare a competentelor profesionale proprii, precum si ale personalului din subordine, in concordanta cu cerintele pietei;
- Supravegheaza si controleaza toate lucrarile din bucatarie si raspunde de activitatea personalului din subordine;
- Asigura pastrarea in conditii optime de igiena, temperature si vecinatate a marfurilor, materiilor prime si produselor finite;
- Asigura buna gestionarea a patrimoniului incredintat (inventar, materii prime, produse finite);
- Gestioneaza corect si cu promptitudine orice reclamatie a clientului si actioneaza pentru satisfacerea clientului si fidelizarea lui

Wyndham Hotel Cluj reprezinta optiunea ideala pe segmentul serviciilor hoteliere de 5 stele, atat business, cat si leisure, avand 107 de camere, un intreg etaj Executive cu acces nelimitat la Executive Lounge si Centrul de Evenimente Wyndham Cluj Events. Cele 2 restaurante din cadrul hotelului, AVOCADO si La Verona, impreuna cu Centrul Wellness 360° SPA, cu o spectaculoasa vedere panoramica la 360° asupra orasului, sunt numai cateva motive suplimentare pentru a alege Wyndham Hotel Cluj si pentru momentele de relaxare si petrecere a timpului liber.
Wyndham Cluj este administrat de EuroTrend Grup Imobiliar. In urma asocierii cel mai mare grup hotelier din lume - Wyndham Hotel Group, oaspetii hotelului se bucura de o serie de beneficii suplimentare, inclusiv posibilitatea de a colecta si de a folosi punctele de fidelitate din sistemul Wyndham Rewards.
Wyndham Hotel Group este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii in industria ospitalitatii din lume, atat pentru consumatorii business cat si pentru cei individuali, reunind sub umbrela sa peste 7400 de hoteluri, sub 15 branduri, intinzandu-se in 50 de tari si pe 6 continente

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024