Gratis

Brand / Product Specialist

SC SYMMETRICA SRL

Candidatul Ideal

  • 2-4 ani de experiență relevantă în marketing, preferabil în roluri similare;
  • Studii superioare finalizate, de preferat în Marketing, Economie sau Afaceri;
  • Competențe excelente în MS Office, în special Excel și PowerPoint;
  • localizat in Bucuresti, pentru sediul nostru din Sect. 1, Sos. Bucuresti -Ploiesti 89A, Et 4, Cladirea Miro Office.

Descrierea jobului

  • Dezvoltarea și implementarea politicilor de brand și a strategiilor de comunicare pentru a asigura o poziționare puternică pe piață;
  • Analiza pieței și a concurenței, identificând noi oportunități de creștere și dezvoltare;
  • Monitorizarea și gestionarea bugetelor de marketing pentru fiecare brand sau linie de produse alocată, asigurând eficiența și rentabilitatea investițiilor;
  • Elaborarea planurilor de activități și a calendarelor de marketing pentru brandurile alocate;
  • Colaborarea și menținerea relațiilor cu furnizorii și partenerii colaboratori pentru a asigura implementarea eficientă a strategiilor de marketing;
  • Oferirea de asistență în dezvoltarea strategiilor de brand pe termen lung și inițiative proactive pe termen scurt;
  • Gestionarea și coordonarea proiectelor de marketing, asigurând execuția excelentă și respectarea termenelor limită;
  • Transformarea insight-urilor de piață în proiecte acționabile, cu impact semnificativ asupra performanței brandului.
  • Abilități puternice de comunicare și relaționare interpersonală, cu capacitatea de a colabora eficient cu diverse echipe și parteneri;
  • Creativitate și deschidere către nou, cu o înțelegere profundă a mixului de marketing și orientare spre rezultate;
  • Abilități analitice și atenție la detalii, cu o bună gestionare a timpului și capacitate de multitasking.
  • Atitudine proactivă și spirit antreprenorial, capabil să identifice și să abordeze oportunitățile la nivel global;
  • Experiență în project management și execuție comercială de excelență.
De ce să te alături echipei noastre?
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie lider de piață, cu standarde înalte și proiecte de anvergură;
  • Mediu de lucru dinamic și inovator, care încurajează dezvoltarea profesională și personală;
  • Posibilitatea de a-ți aduce contribuția semnificativă la dezvoltarea și consolidarea brandurilor noastre;
  • Pachet salarial competitiv și beneficii atractive.

Fondată în 1994, Symmetrica este cea mai mare companie românească producătoare de prefabricate vibropresate din beton, cu o capacitate de producție la nivel național și o istorie de 30 de an. Suntem prima companie din domeniu care își produce propriile linii tehnologice complet automatizate, folosind echipamente tehnologice de top.
Aplică acum și devino parte din echipa noastră!
Dacă esti localizat in Bucuresti, te așteptăm la interviu la sediul nostru din Sect. 1, Sos. Bucuresti -Ploiesti 89A, Et 4, Cladirea Miro Office.

Publicat 1 Oct. 2024 Reactualizat 22 Oct. 2024 Expiră 31 Oct. 2024