Gratis

Brand Manager - industria farmaceutica

Expand Health

Candidatul Ideal

Recrutam o pozitie de Brand Manager pentru unul dintre cei mai importanti producatori de medicamente din piata de Consumer HealthCare din Romania.
Vei avea ocazia sa contribui direct la implementarea strategiei de marketing si a mix-ului de actiuni si tactici specifica pentru a atinge performanta pe brandurile alocate. In plus, in acest rol vei putea fi implicat si in lansarea de produse noi care vor completa portofoliul actual in viitor.

Candidatul ideal:
  • Absolvent/a de Marketing/Economie;
  • Experienta relevanta in industria farmaceutica/FMCG;
  • Abilitati excelente de comunicare si relationare;
  • Proactivitate si abilitate de a lucra independent;
  • Personalitate agreabila, pozitiva si capacitate de automotivare;

Descrierea jobului

Responsabilitati cheie:
  • Elaborarea si implementarea strategiei pentru brandurile din aria de responsabilitate;
  • Analiza pietei farmaceutice, identificarea trendurilor si a ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈oportunitatilor de business;
  • Implementarea campaniilor de marketing;
  • Colaborarea constanta cu echipele de promovare medicala si de vanzari;
  • Realizarea planului de marketing;

Expand Health, companie multinationala de consultanta in management si marketing farmaceutic, este prezenta in Romania din 1999. Cartea de vizita Expand Health Romania este impresionanta si reuneste companii farmaceutice multinationale prezente in Romania, si companii autohtone in plina expansiune. Printre serviciile oferite se numara outsourcing farmaceutic, recrutare, training, evaluare, teambuilding.

Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 8 Oct. 2024 Expiră 23 Oct. 2024