Gratis

Agent Vanzari / Reprezentant Vanzari

Candidatul Ideal

Educatie: studii superioare finalizate sau in curs de finalizare
Experienţă profesionala: min. 1 an în vânzări, constituie un avantaj în sectorul financiar sau bancar.

Experienţă anterioară în agribusiness sau o bună cunoaştere a fermierilor – constituie un avantaj
Limba engleză: nivel mediu sau avansat.
Permis de conducere categoria B.

Excelente abilitati de comunicare.
Capacitatea de a lucra in echipa, de relationare.
Capacitatea de a gestiona mai multe sarcini simultan/atentie distributiva.
Atentie la detalii, organizare, rapiditate, proactivitate.

Descrierea jobului

  • Contactare zilnică a clienților, transmiterea de oferte și încheierea de contracte, extinderea portofoliului si prospectarea pietei
  • Promovarea corecta a ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀serviciilor de creditare oferite
  • Gestionarea rapida a dosarelor de solicitare finantare : receptionarea dosarului de solicitare de finantare, verificarea , analiza si arhivarea
  • Efectuarea riguroasa a tuturor demersurilor necesare luarii deciziei de finantare
  • Participarea la târguri/ workshop-uri agricole si a altor evenimente de promovare ale companiei LANDE;
  • Activitate vanzari inregistrata într-un sistem CRM;
  • Mentinerea unei relatii permanente si eficiente cu clientii existenti.

Beneficii oferite:
  • Un pachet salarial motivant (peste media pieţei) şi un sistem de bonusare competitiv;
  • Laptop, telefon
  • Traininguri de specializare
  • Oportunitati de promovare in cadrul companiei
  • Team Building
  • Oportunitatea de a lucra într-un Fintech ambiţios, lansat recent în România, ce propune o platformă modernă în agribusiness;
  • Un mediu de lucru dinamic, cu colegi deschişi spre idei, orientaţi spre rezultate, rapizi în decizii şi flexibili în identificarea oportunităţilor;
  • O companie ce dezvoltă o legătură puternică, deschisă şi colaborativă cu colegii din celelalte ţări.

Startup-ul leton FinTech LANDE şi propune o platformă de finanțare a agriculturii și crowdfunding pentru a ajuta fermele mici și mijlocii să obțină capital, contribuind la sprijinirea financiară a acestora şi, astfel, la reducerea decalajului de finanţare globală.

După un succes inedit în ţările baltice (Letonia şi Lituania), LANDE urmăreşte să se extindă la nivel european, pentru a deveni cea mai mare platform de crowdfunding la nivelul UE, iar România este o ţară strategică şi de maximă importanţă.

Scopul LANDE este să dezvolte în România o platformă modernă, care facilitează crearea unei comunități a oamenilor care activează în agricultură, oferind o sursă suplimentară de accesare a investițiilor, diferită de cele tradiționale.

Până în prezent, LANDE a atras peste 6.800 de investitori și a oferit împrumuturi de peste 25 milioane de euro pentru mai mult de 700 de ferme din Letonia, Lituania și România.

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024