Gratis

Reprezentant vanzari

FRIGOMAT SRL

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui reprezentant de vânzări B2B pasionat și motivat să se alăture echipei noastre. Dacă ești o persoană orientată către rezultate, cu bune abilități de comunicare și negociere, aceasta este o oportunitate excelentă pentru tine.

Candidatul potrivit pentru noi:
  • ​Este pozitiv, perseverent si serios;
  • Are abilități excelente de comunicare și negociere;
  • Este orientat către rezultate și atingerea obiectivelor de vânzări;
  • Are abilități de organizare și planificare eficientă a activităților;

Descrierea jobului

Cerințe:
  • Experiență in vanzari B2B - minim 3 ani;
  • Studii superioare/ tehnice;
  • Cunoștințe si bune abilitati operare PC (pachet ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁Office);
  • Permis de conducere - categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasari;

Responsabilități:
  • Identificarea și prospectarea activă a clienților din industrie;
  • Prezentarea și promovarea produselor și serviciilor noastre către potențialii clienți;
  • Crearea și menținerea relațiilor de lungă durată cu clienții existenți;
  • Dezvoltarea portofoliului de clienti, gestionarea si procesarea comenzilor;
  • Suport pentru solicitarile specifice ale acestora, respectiv a colegilor de pe teren;
  • Înțelegerea nevoilor clienților și oferirea de soluții personalizate;
  • Negocierea și încheierea contractelor de vânzare – ofertare, livrare. verificare, urmarirea incasarilor;
  • Monitorizarea pieței și identificarea oportunităților de creștere a vânzărilor.

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie de top din industria retailerilor;
  • Pachet salarial atractiv, format din salariu fix și bonusuri în funcție de performanță;
  • Tichete de masa
  • Laptop, telefon, masina de serviciu
  • Training de specialitate si de produs;
  • Cursuri de vanzari si negociere
  • Mediu de lucru dinamic și plăcut, alături de o echipă profesionistă și dedicată;

NORDTEC ROMANIA a luat fiinta cu scopul de a produce mobilier comercial cald-rece cu temperatura controlata dar si necontrolata, fiind prima companie din Romania cu capital autohton din sectorul industrial romanesc, care produce acest tip de echipamente - mobilier frigorific si de prezentare pentru produsele de panificatie si patiserie.

In prezent, NORDTEC produce echipamente frigorifice, vitrine, rafturi frigorifice si rafturi
metalice, integrand activitatile de consultanta, proiectare, productie, comercializare,
punere in functiune, asistenta tehnica, intretinere si exploatare pentru aceste instalatii.
Publicat 9 Sept. 2024 Reactualizat 9 Sept. 2024 Expiră 9 Oct. 2024