Gratis

Agent Transporturi Interne - Craiova

Gebrüder Weiss GmbH

Candidatul Ideal

Profilul dumneavoastră

Utilizati capacitatea dumneavoastra de a stabili relatii in avantajul clientilor nostri
Studii superioare finalizate
Experienta de minim 1-2 ani in procese operationale in cadrul unei companii din domeniul logisticii si transportului
Cunoasterea legilor legate de timpii de conducere (Regulamentul CE)
Cunostinte legislative specifice activitatii de transport si logistica
Experienta de lucru cu Bursa Transporturilor si in gestionarea relatiilor cu companiile transportatoare, constituie avantaj
Capacitatea de lucru in echipa si orientarea catre satisfacerea nevoilor clientilor interni si externi
Initiativa, rezistenta la stres si abilitati de self-learning

Descrierea jobului

Atribuțiile dumneavoastră

Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de distributia de marfa, cu respectarea procedurilor interne si a prevederilor ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄legale cu privire la transportul intern rutier de marfa (Conventiile TIR, CMR, ADR, AETR), in conformitate cu interesele angajatorului, obiectivele si politica acestuia.
Optimizeaza activitatea zilnica, relationand cu celelalte departamente (suport si operationale).
Verifica si ofera solutii in rezolvarea problemelor aparute in relatia cu celelalte departamente, filiale si parteneri Gebrüder Weiss.
Tine cont de prioritatile zilnice respectiv de diversele varfuri zilnice si sezonire.
Programeaza livrarile si colectarile, alege tipul optim de autocamion pentru fiecare ruta in parte conform cu planul de livrari/ colectari tinand cont de prioritatile existente, de timpii de tranzit agreati intern pentru livrari si colectari si de orarul de livrare (standard 08:00 – 17:00 sau specific serviciilor speciale).
Monitorizeaza pana la descarcarea in terminalul Gebrüder Weiss retururile partiale sau totale de marfa si colectarile efectuate
Recupereaza/ verifica documentele de transport primite de la soferi si le arhiveaza (inclusiv trimitere la centrul de scanare pentru arhiva optica).
Recupereaza/ verifica documentele suplimentare (documente la furnizori si/ sau instrumente de plata – CEC/ BO) de la soferi si le preda catre departamentele sau filialele care au comandat transporturile.
Verifica fluxul de documente suplimentare emise de catre clientii filialei (inclusiv instrumente de plata – CEC/ BO) primite de la celelalte filiale care au efectuat livrarile finale.

Oferta noastră

Vă bucurați de libertate de decizie și de acțiune într-un mediu de lucru plăcut, care vă permite să vă puneți în aplicare competențele specializate
Posibilitatea de a vă exprima personalitatea în cadrul lucrului în și cu echipe multiculturale
Mediu de lucru dotat cu tehnologie de ultimă generație
Perfecționare continuă la cel mai înalt nivel
Noi metode de învățare inovatoare, stimulative
Servicii medicale private

Gebrüder Weiss este una dintre cele mai importante companii la nivel global din industria de logistica si transporturi. Este reprezentanta la nivel mondial de peste 7.000 de angajati, in 150 de filiale din 28 de tari, avand reprezentante regionale in Europa, Europa de Est, Asia si SUA. Prezentă în România încă din anul 1994, Gebrüder Weiss oferă soluții integrate de logistică, precum şi o gamă completă de servicii de transport rutier internaţional si domestic, în regim de grupaj, camioane complete sau parţiale, transport feroviar, aerian și maritim. Gebrüder Weiss opereaza prin terminale logistice si de cross docking in Bucuresti, Cluj, Oradea, Arad, Sibiu, Craiova, Bacau, Brasov, Constanta, performantele sale fiind sustinute de o echipa de peste 600 de specialisti in domeniu. www.gw-world.com.

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024