Gratis

AGENT TRANSPORTURI / FORWARDER TRAILERE AGABARITICE

ACTIV GROUP MANAGEMENT SRL

Candidatul Ideal

- experienta minim 3 ani in transporturi agabaritice nationale sau internationale;
- experienta relevanta in transportul si relocarea utilajelor pentru constructii;
- buna cunoastere a pietei de transporturi agabaritice si a lucrului cu bursele de transport;
- cunoasterea mediului specific transporturilor agabaritice si de prefabricate din beton;
- cunoasterea legislatiei in domeniul transporturilor si obtinerii autorizatiilor necesare;
- abilitati foarte bune de comunicare, negociere, planificare si organizare;
- cunostinte avansate de operare PC;

Descrierea jobului

- planificarea, organizarea si coordonarea solicitarilor de transport primite de la clienti;
- mentinerea relatiei cu clientii in vederea onorarii ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀comеnzilor ︈de trаnsport primite;
- utilizarea platformelor destinate serviciilor de transport;
- prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti si a oportunitatilor de colaborare;
- prezentarea detaliata a serviciilor de transport oferite de companie si intocmirea ofertelor pentru potentialii clienti;
- intocmirea de rapoarte si analize periodice privind activitatea de transport;

S.C. ACTIV GROUP MANAGEMENT S.R.L., este cea mai mare companie avand ca si obiect de activitate inchirierea echipamentelor, acestea cuprinzand utilaje si camioane noi destinate lucrarilor de constructii.

Avem in proprietate peste 250 de utilaje noi, acestea avand o vechime de maxim 3 ani. Utilajele pe care compania noastra le inchiriaza sunt: buldozere, autogredere, excavatoare pe senile, incarcatoare frontale, cilindri compactori, incarcatoare multifunctionale, buldoexcavatoare, automacarale, autopompe de beton, autobetoniere, autobasculante 8x4, autotractoare cu semiremorci basculabile si trailere pentru transportul echipamentelor.

Toate aceste echipamente sunt puse la dispozitia beneficiarilor cu personalul deservent necesar utilizarii lor.

Formand o echipa unita impreuna cu partenerii nostri, suntem intr-un proces continuu de dezvoltare a activitatii de inchiriere a utilajelor, pentru a participa activ la realizarea proiectelor derulate de catre cele mai importante companii de constructii internationale cat si nationale.

Publicat 13 Sept. 2024 Reactualizat 20 Sept. 2024 Expiră 13 Oct. 2024