Gratis

Achizitor/Merceolog cereale si produse agricole

SC GRAIN EXPRESS S.R.L.

Candidatul Ideal

• Diploma de liceu/scoala profesionala;
• Permis de conducere categ. B;
• Cunostinte minime in domeniul cerealelor si plantelor tehnice, parametrii de calitate, conditii de depozitare, manipulare, transport, etc.;
• Receptivitate si insusire a cunostintelor noi;
• Cunostinte de operare PC si Excel;
• Persoana disciplinata, responsabila cu capacitate de anticipare;
• Atent la detalii, implicat si eficient in executarea sarcinilor;
• Atitudine pro-activa in indeplinirea sarcinilor, atasament fata de companie, orientat catre rezultat cu respectarea dispozitiilor si a limitarilor impuse;
• Disponibiltate pentru program prelungit, flexibil;
• Limba maghiara constituie avantaj;

Descrierea jobului

• Poziția presupune muncă de birou, cu sarcini administrative diverse, precum și deplasari frecvente atat la furnizorii locali, cat si ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀din judetele invecinate pentru îndeplinirea sarcinilor de lucru;
• Contacteaza furnizorii/producatorii agricoli in vederea achizitiei de cereale si plate tehnice si se asigura de livrarea acestora, conform planului de achizitii al companiei;
• Menținerea relației cu furnizorii actuali și identificarea de noi furnizori pentru achizitia de cereale;
• Se asigura de cresterea portofoliului de furnizori prin dezvoltarea relatiilor comerciale cu producatorii de cereale locali, cat si din judetele invecinate.
• Urmareste permanent evolutia productiei de cereale si a pretului acestora la producatori;
• Selecteaza, negociaza si contracteaza achizitia de alte materii prime la pretul si parametrii optimi de calitate, in functie de necesarul companiei si disponibilitatea de achizitie;
• Identificarea de noi produse si introducerea acestora in portofoliul companiei;
• Identificarea de oportunitati de crestere a achizitiilor de cereale;
• Sarcini administrative constand in aprovizionarea cu materiale pentru sediu si punctele de lucru, gestionarea corespondentei, relatia cu bancile, etc.;

Societatea desfasoara activitati de comert,depozitare si transport cereale si materii prime agricole. Activam in acest segment de peste 20 ani. Suntem un trader de cereale cunoscut in domeniu, atat la nivel national cat si international. Dispunem de coloana auto care asigura sprijinul logistic necesar desfasurarii activitatilor de trading cu cereale si materii prime agricole. Dispunem de baza de receptie in Loc. Carei(SM), pentru preluarea, conditionarea, depozitarea cerealelor si furajelor. Seriozitatea cu care ne tratam atat partenerii cat si angajatii ne recomanda.
Publicat 24 Aug. 2024 Reactualizat 24 Aug. 2024 Expiră 23 Sept. 2024