Gratis

WMS ANALYST

SOLUSIS CONSULTING

Candidatul Ideal

CERINTE
Studii superioare;
Bune cunostinte de utilizare PC;
Bune cunostinte de utilizare a aplicatiei Microsoft Excel;
Experienta anterioara de lucrul cu sisteme/aplicatii de tip WMS / ERP reprezinta un avantaj major;
Cunostinte de limba engleza;
Bune abilitati de comunicare si relationare interpersonala;
Capacitate de concentrare si atentie la detalii;

Descrierea jobului

RESPONSABILITATILE POSTULUI
1. Asigura suport pentru toti utilizatorii WMS;
2. Ruleaza, prelucreaza si trimite date (rapoarte) furnizate total sau partial ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀din aplicatia WMS;
3. Urmareste in mod constant functionalitatile sistemului si daca utilizatorii respecta fluxul standard de lucru;
4. Executa in aplicatie WMS operatiuni complexe care nu sunt accesibile (prin atribuirea de drepturi) celorlalte categorii de utilizatori;
5. Tine legatura cu alte departamente si implementeaza in aplicatie (conform cerintelor) modificari ale fluxului standard de lucru;
6. Preia sesizari si cauta solutii pentru remedierea cat mai rapida a problemelor aparute in utilizarea aplicatiei WMS;
7. Pentru probleme complexe, care nu tin de solutionarea in aplicatie, solicita furnizorului de aplicatie rezolvarea, urmarind solutionarea problemelor semnalate;
8. Analizeaza daca solutiile cerute atat de utilizatori, cat si de cei care nu opereza in aplicatie nu afecteaza fluxul normal;

ALTE INFORMATII
Postul este subordonat Supply Chain Manager-ului;
Program de lucru mixt (cu optiunea de a lucra 2 zile pe saptamana de acasa);
Sediul este locat in Bucuresti, Sector 3 (zona statie metrou Anghel Saligny - Bd. Theodor Pallady).

Firma angajatoare, parte a unui grup multinational european, este una dintre principalele companii din Romania care ofera servicii complete de logistica si distributie la nivel national, de peste 20 de ani.
Publicat 29 Aug. 2024 Reactualizat 19 Sept. 2024 Expiră 28 Sept. 2024