Gratis

Transmission Expert

Orange Romania

Candidatul Ideal

Ce căutăm

Cautam un coleg care sa participe la definirea arhitecturii de dezvoltare a retelei in vederea asigurarii resurselor de transmisiuni, prin tehnologii din gama DWDM, SDH, packet MW, necesare servicilor curente si viitoare.

Ce trebuie să știi

Tehnologii si arhitectura de transmisiuni (DWDM, SDH, PDH MW/FO, Eth/IP) cunostinte solide.
Preferabil sa detina certificari referitoare la echipamentele de transmisiuni DWDM, MW.
Cunostinte despre arhitectura 4G/5G,
Cunostinte aprofundate privind arthtecturile si tehnologiile DWDM & MW.
Absolvent al UPB – Facultatea de Electronica si Telecomunicatii
Experienta in domeniul telecomunicatiilor: 5 ani
Cunostinte temeinice de limba engleza (scris si vorbit)

Descrierea jobului

Ce trebuie să faci

Defineste arhitectura retelei de transmisiuni, strategia de dezvoltare, evolutia interconectarilor nationale si internationale
Proiecteaza arhitectura ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂retelei transmisiuni pentru serviciile mobile si fixe, inclusiv supervizarea echipamentelor (DCN network) si sincronizarea retelei.
Administreaza bugetul aferent mentinerii si dezvoltarii Retelelor de Transmisiuni
Coordoneaza acceptantele HW si SW pentru versiunile software sau hardware nou introduse in retea.
Actualizeaza si mentine bazelede date/ tool-urile aferente (NICM/LNI) continand parametrajul echipamentelor si serviciilor de transmisiuni DWDM si SDH.
Solicita configurarea retelei transmisiuni, prin activitati curente de: modificari, extensii, stergeri.
Analizeaza performanta retelei si gradul ei de incarcare.
Este responsabil de executarea in parametri de timp si calitate a activitatilor realizate de furnizorii interni sau externi.

Orange este Liderul pieței de Telecomunicații Mobile din România. La nivel mondial, Orange Group este un furnizor important de servicii IT și telecomunicații pentru companii multinaționale din 220 de țări și teritorii.

Orange România este o companie certificată #TopEmployer, fiind recunoscută pentru condițiile excelente pe care le oferă angajaților.

La Orange, plasăm oamenii în centrul a tot ceea ce facem, în același mod în care responsabilitatea noastră socială și de mediu este esențială pentru strategia noastră. Deoarece echipele noastre sunt cel mai mare atu al nostru și pentru că operăm într-un sector în continuă evoluție, ne asigurăm că experiența angajaților noștri este una cât mai cuprinzătoare și mai plăcută, aliniată cu experiența pe care o oferim clienților noștri.

Bazându-ne pe strategia noastră corporativă și pe angajamentele noastre, suntem astăzi unul dintre principalii furnizori de servicii de telecomunicații și servicii digitale.

Brandul Orange a fost creat pentru a simplifica comunicarea umană, aducând astfel valoare comunităților în care activează.

Suntem o companie digitală care construiește viitorul conexiunii umane - Orange este ceea ce suntem și ceea ce facem, în fiecare zi.

Dacă vrei să contribui la experiența Orange, să fii parte dintr-o echipă sclipitoare și să beneficiezi de avantajele unui Angajator de Top, urmărește oportunitățile de carieră și înregistrează-te cu propriul tău cont pe orange.ro/jobs. Chiar dacă job-ul pe care îl cauti nu e deschis în prezent, având un cont activ la Orange, vei putea fi informat la timp despre noile oportunități.

Ți-ar placea să știi mai multe despre viața la Orange?

Te așteptăm pe orange.ro/jobs/life-at-orange!

Publicat 3 Oct. 2024 Reactualizat 3 Oct. 2024 Expiră 2 Nov. 2024