Gratis

Trainer Educational Robotica LEGO

ROBOACADY S.R.L.
2 poziții
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Esti potrivit(a) pentru acest rol, daca:
- iti doresti sa evoluezi in domeniul educational;
- iti face placere sa lucrezi cu copiii, ai multa rabdare si atentie la detalii;
- dai dovada de responsabilitate, punctualitate, seriozitate si initiativa
- esti o persoana zambitoare, pozitiva si energica
- ai o atitudine calma si joviala in munca cu copiii
- arati motivatie si rabdare cand ajuti copiii in procesul de invatare
- esti organizat (a) in mediul de lucru si in aranjarea materialelor didactice
- iti place sa petreci timp alături de copii si creezi rapid conexiune cu ei
- experienta cu copiii si carnetul de sofer (cat.B) reprezinta un plus

Descrierea jobului

Ce vei face mai exact?
Vei sustine ateliere de robotica (LEGO steam), pentru grupe de 5-15 copii. Cursurile se desfasoara ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄atat in sala de clasa la sediul Academiei de Robotica Timisoara, cat si la sediile partenerilor (scoli, gradinite, afterschool).

Beneficii:
- un mediu de lucru dinamic, profesionist si placut
- program: 4h (part-time) sau 8h/zi (full-time), intervalul activitatii este stabilit in avans si este relativ flexibil
- perioada de training
- decont combustibil & uzura masinii, dupa caz
- salariul se va discuta la interviu, cu fiecare candidat
- ocazia de a-ti aduce contributia intr-un concept educational de succes la nivel national, ce are un impact pozitiv in dezvoltarea generatiilor viitoare

Academia de Robotica este o scoala de Robotica, IT si de Programare, unde se dezvolta si se organizeaza programe educaționale complementare (cursuri saptamanale si tabere de tehnologie) cu rolul de a inspira, descoperi și dezvolta pasiunea pentru IT, robotică LEGO și alte domenii conexe, care îi fascinează pe copiii și tinerii cu vârsta între 4 și 12 ani.

Cu 11 centre dezvoltate la nivel național, din 2015 până în prezent, Academia de Robotică se mândrește cu cea mai mare experiență din piață în acest domeniu, utilizând cele mai noi și moderne seturi și materiale didactice de la LEGO.

Va invitam sa ne urmariti si de pe paginile noastre de Facebook si Instagram - Academia de Robotica Timisoara - pentru a va familiariza cu activitatea pe care o desfasuram.
Publicat 4 Oct. 2024 Reactualizat 4 Oct. 2024 Expiră 11 Oct. 2024