Gratis

TOPOGRAF

SILVOCAD SRL

Candidatul Ideal

Perseverent, autodidact, rezistent la stres, cu capacitatea de a lua decizii rapide, comunicativ si cu abilitatea de a muncii eficient si productiv in echipa.

Descrierea jobului

Angajatul va avea atat activitate de birou cat si de teren.
La teren va culege date utilizand aparatura din dotare ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈respectiv :
- GPS-uri in modul de lucru rtk ( baza si rover comunicare prin radio) sau static,
-statie totala Leica TS16 robotizata,
- nivela electronica Leica Sprinter
- scaner Slam 120GO cu posibilitatea de lucru in sistem local sau Stereo 1970
- drona DJI Mavic 3 – RTK
Va efectua urmatoarele tipuri de lucrari :
-planuri topografice pentru proiectarea de constructii sau drumuri, determinarea de volume
-ridicari pentru documentatii cadastrale,
-diferite tipuri de trasari cum ar fi limite de imobile inscrise in cartea funciara, axe de constructii si cote in santiere
-relevee pentru constructii in vederea proiectarii sau inscrierii in cartea funciara.

In cadrul biroului va folosi softuri specifice de prelucrare a masuratorilor efectuate in teren dupa cum urmeaza:
-pentru ridicari realizate cu statia totala prelucrarea se va face cu softul Toposys iar introducerea datelor in Autocad sau Bricscad se va face cu TopoLt sau Topograf
- masuratorile statice efectuate cu GPS-ul vor fi prelucrate cu Leica Infinity
- scanarile efectuate cu Slam 120GO vor fi prelucrate cu Gopost si ulterior cu Leica Cyclone 3DR
-datele obtinute in urma zborului cu drona vor fi prelucrate cu PIX4D
Dupa prelucrarea datelor obtinute din teren acestea vor fi introduse in programele Autocad sau Bricscad, cu ajutorul carora se vor intocmi documentatii specifice obiectivului vizat.

Silvocad este o organizatie dinamica care dispune de o echipa de profesionisti cu experienta in domeniul cadastrului si topografiei si care are ca obiectiv prestarea unor servicii de calitate si evolutia continua atat la nivel de angajat cat si la nivel de companie.
Suntem orientati permanent spre dezvoltare si diversificarea activitatii desfazurate in organizatie cu dorinta de a furniza cele mai bune servicii si solutii optime pentru clientii nostrii.
Publicat 12 Oct. 2024 Reactualizat 12 Oct. 2024 Expiră 11 Nov. 2024