Gratis

Tehnician mentenanta

TORO MANUFACTURING AND SALES SRL
1 poziție
Anunț în curs de verificare

Candidatul Ideal

Pentru echipa din Romania, fabrica situata in Parcul Industrial Allianso – Aricestii Rahtivani, Prahova, cautam un nou coleg/colega pentru Departamentul TEHNIC.

Cerinte:
  • Calificare ca electrician; liceu profil electric, electrotehnic, electronic;
  • Experienta minim 5 ani in domeniul electric/electronic,
  • Abilitate in citirea schemelor electrice;
  • Experienta in lucrul cu convertizoare de frecventa, senzoristica, automate programabile(Siemens STEP, Omron, etc), HMI, SCADA
  • Cunostinte de pneumatica, electropneumatica, hidraulica
  • Cunostinte de mecanica(ex. montari/demontari subansamble mecanice, schimbari rulmenti, lubrifieri, schimb ulei, reglaje mecanice, etc)

Descrierea jobului

Responsabilitatile postului:
  • Executa lucrarile de intretinere preventiva si de reparatii electrice si mecanice, respectand tehnologiile recomandate si raspunzand de ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄calitatea muncii depuse;
  • Intervine in cel mai scurt timp posibil in cazul opririlor accidentale si actioneaza cat mai eficient pentru minimizarea timpilor de stationare, minimizarea pierderilor de orice fel si repunerea in parametrii in conditii de siguranta a masinii afectate;
  • Raspunde de intretinerea echipamentelor in conformitate cu recomandarile producatorului si/sau specificatiilor din planul de intretinere;
  • Face propuneri pentru optimizarea remedierii viitoare a problemelor si pentru evitarea acestora;
  • Executa lucrarile de pregatire a interventiei asigurandu-se inainte de inceperea lucrarilor ca exista toate piesele de schimb, materialele, SDV-urile, etc., necesare bunei desfasurari a activitatii si pentru terminarea lucrarilor in timpul programat.
Disponibilitate pentru lucru in ture.

Compania Toro, prezenta in Romania din 2011, are rădăcini care datează din 1914. Construită pe o tradiție bazata pe calitatea produselor și pe relații de incredere si respect, Toro este astazi un furnizor mondial de soluții inovatoare pentru mediul exterior, inclusiv întreținerea gazonului și a peisajului, gestionarea zăpezii și a gheții, constructia retelelor de utilitatati subterane, soluții de irigare și iluminat exterior. Cu o prezență în peste 125 de țări, oferim cu mândrie o gamă largă de produse pentru a ajuta la intretinerea terenurilor de golf, la intretinerea unui numar mare de locatii sportive și locuri istorice de top din întreaga lume, dar si a terenurilor agricole.

Puteti gasi mai multe informatii despre companie pe:
Publicat 25 Iun. 2024 Reactualizat 25 Iun. 2024 Expiră 25 Iul. 2024