Gratis

Tehnician mentenanta

Halmadent
4 poziții

Candidatul Ideal

Echipa Halmadent se dezvolta! Cautam noi colegi pasionati de domeniul tehnic si al echipamentelor medicale.

︎︃︋︎︈️️︅​︂︆︄︃​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎Cerinte:
  • Studii liceale sau universitare in domeniul Tehnic;
  • Abilitati excelente de rezolvare a problemelor si de diagnosticare;
  • Atentie la detalii si capacitatea de a lucra cu precizie;
  • Abilitati bune de comunicare si capacitatea de a lucra în echipa;
  • Capacitatea de a gestiona eficient timpul;
  • Permis de conducere - categoria B;
  • Disponibilitate la deplasari la nivel national;
  • Cunostinte de limba engleza - nivel mediu/avansat.

Descrierea jobului

  • interventii in perioada de garantie si post garantie a echipamentelor medicale;
  • ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁instalarea și punerea în funcțiune a echipamentelor medicale ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︄furnizate;
  • asigurarea mentenanței aparaturii medicale;.
  • efectuarea reviziilor periodice;
  • orientare către rezolvarea problemelor clientului;
  • menţinerea unei bune relaţii de colaborare cu beneficiarii echipamentelor;
  • furnizarea de asistență tehnică pe teren și la distanță pentru clienți și colegi;
  • transmiterea constanta către companie informații cu privire la situațiile întâlnite în teren: starea echipamentelor, defecte, eventuale reclamaţii etc.
  • propune beneficiarilor solutii tehnice in ceea ce priveste instalarea echipamentelor sau ansamblurilor comercializate;
  • instruieste personalul ce va utiliza echipamentele si realizeaza probele de functionare, asigurand instructajul utilizatorilor cu privire la bunele practici de utilizare;
  • consulta si asimileaza documentatia tehnica si de service pusa la dispozitie de catre producatori ;
  • participa la instruirea continua pe post: training-uri interne / externe, instructaje, cursuri, etc.

​Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic;
  • Posibilitatea de a lucra cu echipamente de ultima generatie in domeniul stomatologiei;
  • Dezvoltarea continua a abilitatilor si cunoștintelor in domeniul tehnic si al echipamentelor stomatologice;
  • Salariu competitiv si pachet de beneficii atractiv (se discuta in urma interviului);
  • Oportunitati de avansare in cadrul companiei.

Daca sunteti o persoana organizata, atenta la detalii si pasionata de echipamentele electromedicale stomatologice, asteptam sa va cunoastem!

Partener de încredere al brandurilor de prestigiu la nivel mondial, cu peste 19 ani de experiență, HALMADENT importă și distribuie echipamente stomatologice de calitate în toată țara. Profesionalismul echipei, seriozitatea, loialitatea, flexibilitatea și deschiderea în fața provocărilor sunt valorile care stau la baza parteneriatelor pe termen lung dezvoltate de HALMADENT.

Publicat 19 Iun. 2024 Reactualizat 26 Iun. 2024 Expiră 19 Iul. 2024