Gratis

Tehnician Mecanic/ Electromecanic

Local HR

Candidatul Ideal

  • Experiență anterioară de lucru într-o poziție similară - technician/electrician
  • Cunoștințe privind sistemele hidraulice/ sistemele pneumatice
  • Capacitatea de a interactiona usor cu oamenii si de a se integra intr-o echipa
  • Abilități de diagnosticare și rezolvare a problemelor
  • Nivel de bază de limba engleză - considerat un avantaj

Descrierea jobului

Misiune

Asigură desfășurarea activităților de mentenanță, instalare de echipamente și lucrări de asistență tehnică generală, conform instrucțiunilor coordonatorului de ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄atelier și în conformitate cu standardele de siguranță și calitate.

Responsabilități:
  • Executarea lucrărilor electrice/mecanice în conformitate cu cerințele de siguranță și calitate;
  • Realizează conexiuni electrice pentru echipamente, întrerupătoare, transformatoare, și orice alte aparate electrice;
  • Citește schemele desenelor tehnice (de exemplu, diagrama de linie, schema electrică, diagramele hidraulice de bază), asigurându-se că echipamentele sunt instalate/conectate conform planului de instalare;
  • Verifică dacă echipamentele și materialele sunt în condiții bune și sigure de funcționare, raportează orice anomalie coordonatorului de atelier și asigură depozitarea corectă a pieselor de schimb și verificarea compatibilității acestora cu instalațiile;
  • Testează sistemele electrice și continuitatea circuitelor din cablajul electric, echipamentele și instalațiile electrice, utilizând dispozitive de testare precum multimetre, osciloscoape, pentru a asigura compatibilitatea, integritatea și siguranța sistemului;
  • Instalarea / conectarea diferitelor echipamente electrice, mecanice, pneumatice și hidraulice.

Saipem Romania is a technology-oriented global contractor belonging to Saipem Group, one of the largest oil and gas contractors in the world. It operates as an international main contractor for the pipelines and sea-lines, power, environmental activities and infrastructures, with a sound reputation of reliability and excellence in engineering.

We value our projects thanks to the ingenuity of everyone and the different cultures of each; we ground them responsibly, having the safety of people and the environment at heart; we carry them out with the utmost commitment to build trusting relationships with customers.

Publicat 27 Iun. 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 27 Iul. 2024