Gratis

Tehnician în industria textilă - Proiectare

ADIENT AUTOMOTIVE ROMANIA PLOIESTI

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui Tehnician în ind. textilă – proiectare care se va alătura departamentului Tehnic.

Cerințe:
Minim absolvent liceu tehnic cu diplomă de bacalaureat
Cunoștințe minime software proiectare sau experiență de lucru în AutoCAD
Cunoștințe bune de limbă engleză
MS Office (Excel, Word) – nivel mediu
Lucrul în 2 schimburi

Abilități necesare:
Comunicare și organizare
Implicare în rezolvarea problemelor
Flexibilitate
Adaptare rapidă la schimbări

Descrierea jobului

Responsabilități principale:
  • Asigură suport tehnic pentru zona de producție – Atelier croit – realizeaza markere și layout-uri cu ajutorul ︁︀​︂︃︃​︇︅​︀programelor software specifice

Sarcini:
  • Contribuie la identificarea cauzelor pentru problemele apărute în procesul de croit
  • Realizează comenzile debalansate de producție
  • Colaborează cu echipa de producție (Șefii de ateliere) în vederea stabilirii necesarului de informații pentru mașinile de croit
  • Asigură suport tehnic echipei de ingineri textile- tehnologi proiectare

Ce îți oferim:
  • Pachet salarial de la 5580 ron brut
  • Bonus de performanta de 16%
  • Program de lucru 8 ore/ zi in doua schimburi, de luni pana vineri
  • Tichete de masă in valoare de 35 lei pe zi, 40 lei/zi de la 1 octombrie
  • Spor de noapte 25%
  • Prime cu ocazia Sarbatorilor: 8 Martie, Paste
  • Prima de Vara si prima de Iarna, dupa 6 luni de activitate
  • Prima de loialitate si de rezultate
  • Posibilitatea de promovare in companie la lucrul de zi
  • Abonament medical in reteaua Medlife
  • 7Card (abonament pentru activități sportive și de relaxare)
  • Bookster (abonament pentru lectură)
  • Transport asigurat din Ploiești
  • Mediu de lucru profesionist

Dacă vrei să îți desfășori activitatea într-un mediu de productie în care îți poți aduce ideile și creativitatea pentru a găsi împreună cele mai îndrăznețe soluții și a gestiona proiecte la scară globală, te așteptăm!

Adient (NYSE: ADNT) este lider global în scaune auto. Cu peste 70.000 de angajați în 29 de țări, Adient conduce peste 200 de unități de producție/ asamblare la nivel mondial. Producem și livrăm scaune auto pentru toți marii producători de echipamente originale. De la sisteme complete de scaune la componente individuale de spumă, huse și componente metalice, expertiza noastră acoperă fiecare pas din procesul de fabricație a scaunelor auto. Capacitățile noastre integrate, interne ne permit să ne dezvoltăm produsele de la etapa cercetare și proiectare până la cea de inginerie și fabricație – ajungând la milioane de vehicule anual.

Adient ține la confidențialitatea dvs. și se angajează să vă protejeze informațiile cu caracter personal în conformitate cu practicile corecte de informare și cu legile aplicabile privind confidențialitatea datelor. Notificarea noastră de confidențialitate explică modul în care Adient gestionează informațiile cu caracter personal și este disponibilă pe site-ul companiei.
Publicat 16 Sept. 2024 Reactualizat 16 Sept. 2024 Expiră 16 Oct. 2024