Gratis

Inginer Productie

PepsiCo

Candidatul Ideal

Cerințe

- Studii superioare tehnice (profil mecanic, electric, inginerie);
- Experiență de cel puțin 3 ani în coordonarea proceselor de producție (ideal alimentară si băuturi);
- Cunoștințe operare PC (SAP, Microsoft Office);
- Cunoștințe de limba engleză la nivel mediu;
- Bune abilități de comunicare și coordonare a echipei.

Descrierea jobului

Obiectiv general:

Coordonarea oamenilor din tura, asigurand planificarea, organizarea si controlul activitatilor astfel incat sa fie in parametrii raportat ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄cu costurile, eficienta liniilor, pierderile, siguranta personalului, productivitatea, calitatea, siguranta alimentului si protectia consumatorului final.

Responsabilități

- Coordonează proiectele de producție și asigura standardele de calitate PepsiCo;
- Asigura indeplinirea indicatorilor de performanta pentru realizarea obiectivelor stabilite;
- Responsabil de încheierea proiectelor la timp și încadrarea în buget;
- Se asigură de respectarea standardelor de siguranță și sănătate, eficiență, productivitate, calitate și siguranță a alimentelor;
- Coordonează echipele aflate în subordinea sa și se ocupă de instruirea angajaților;
- Participă la elaborarea bugetului anual pentru departamentul de producție și se asigură de îndeplinirea volumelor de producție stabilite;
- Asigură și monitorizează activitățile de mentenanță ușoară efectuate de operatori pe liniile de producție;
- Contribuie cu soluții pentru optimizarea proceselor și creșterea eficienței, precum și pentru reducerea pierderilor de apă, energie și materii prime;
- Susține ședințe periodice cu reprezentanții departamentelor de Producție, Mentenanță și Calitate pentru îmbunătățirea performanței și reducerea costurilor;
- Se asigură de respectarea programului de muncă și desfășurarea activității în siguranță;
- Întocmește rapoarte prin care informează superiorii cu privire la performanța liniilor de producție și a volumului produs;

Beneficii:
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie recunoscută la nivel global;
  • Contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Pachet salarial competitiv ce include:
    • Bonus lunar de performanta;
    • Bonuri de masă;
    • Primă de sărbători;
    • Asigurare de viață si de accident;
    • Abonament de servicii medicale;
    • Echipament de lucru si dotari moderne;
    • Perioada de instruire asigurata;
    • Transport asigurat.
Dacă ești entuziasmat să contribui la echipa noastră și ai abilitățile și experiența necesare pentru acest rol, te încurajăm să aplici. Oferim un mediu de lucru stimulant, o echipă dedicată și oportunități de dezvoltare profesională.

Cand ne referim la PepsiCo, ne gandim la mărci emblematice de miliarde de dolari, care sunt în fruntea industriei FMCG. Printr-o pasiune pentru inovație și un angajament puternic de a pune zambete pe fetele consumatorilor, PepsiCo este cu mândrie una dintre cele mai mari companii de produse alimentare și băuturi din lume. În România avem un portofoliu captivant care include marci precum Lay's, Doritos, Star Krax, Pepsi, Mirinda, Lipton și 7Up.
Prin promovarea unei culturi incluzive și etice, încurajând inovația la fiecare pas și investind constant în atragerea și păstrarea talentului potrivit în cadrul companiei, PepsiCo este recunoscut încă din 2013 ca angajator de top, ridicand standardele in intreaga industrie prin incurajarea talentului si a diversitatii

Publicat 3 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 3 Oct. 2024