Gratis

Tehnician / Electrician / Inginer mecanic / Lacatus mecanic

FLOWTECHNICS S.R.L.

Candidatul Ideal

Tehnician sau inginer echipamente de instalatii industriale ( Electrice si Mecanice) pentru robineti industriali si actionari electrice/pneumatice :

Fiind o firma in expansiune, cautam noi colegi care sa se alature echipei. Chiar daca simti ca nu te incadrezi perfect pe cerintele postului, dar esti o persoana cu abilitati tehnice, deschisa si cu dorinta de invatare, asteptam CV-ul tau.

Ce vrem de la tine:
-Sa fii o persoana tehnica, orientata spre invatare si dezvoltare
-Sa ai cunostinte tehnice minime despre obiecte mecanice/electrice uzuale si sa fii genul de persoana la care prietenii apeleaza cand vor sa stie "cum face frigiderul frig" :)
- Sa fii deschis la deplasari in afara judetului - In general una pe saptamana, cu intoarcere in aceeasi zi
-Sa fii deschis si temperat, sa stii sa discuti civilizat cu oamenii din jurul tau
-Sa fii sincer si corect

Descrierea jobului

Responsabilități: Activitati principale:
Activitati de montare/demontare mecanica a echipamentelor
Activitati de testare a echipamentelor din punct de vedere electric ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂sau mecanic in functie de caz
Deplasare ocazionala pentru interventii sau montaje in locatiile beneficiarilor
Studierea fiselor tehnice, studierea desenelor tehnice si propunerea de solutii tehnice pentru fiecare proiect in parte

Evoluție profesională:
Pe termen scurt, vei avea parte de sesiuni de training din partea noastra, vei invata echipamentele uzuale din domeniu, denumirile lor, detalii tehnice, cat si vei deprinde abilitati tehnice ce te vor ajuta la locul de munca de zi cu zi.

Pe termen mediu-lung vei intra mai mult in contact cu proiectanti, ingineri si alti angajati ai firmelor cu care colaboram. Vei putea face dimensionari, proiectare mecanica si electrica, vei propune solutii tehnice si vei lucra in stransa legatura cu echipa interna de vanzari.
Vei efectua cataloage tehnice, testari de echipamente, propuneri de imbunatatire si parte de dezvoltare-cercetare, in functie de directia in care vrei sa mergi.

Ce oferim noi:
- Salariu variabil in functie de cunostinte, capabilitati si capacitatea de a te dezvolta
- Masina de serviciu in functie de caz, cat si telefon si laptop
-Un mediu de munca unde poti sa cresti, sa te dezvolti si sa inveti - Mergem impreuna la cursuri de specialitate si congrese, iar tu poti sa iti gasesti un rol in firma care sa iti placa.

Flowtechnics SRL este distribuitor de echipamente si servicii industriale integrate. Activam in domeniul instalatiilor industriale si oferim urmatoarele echipamente si servicii:

-Armaturi industriale manuale sau cu automatizare
-Automatizari industriale
-Servicii de consultanta tehnica si proiectare
Publicat 27 Sept. 2024 Reactualizat 27 Sept. 2024 Expiră 27 Oct. 2024