Gratis

Tehnician mecanic

SC ALGECO SRL

Candidatul Ideal

Profilul candidatului cautat pentru ocuparea functiei de Tehnician din cadrul companiei Algeco este urmatorul :
  • Experienta, indemanare si pricepere in unul sau de preferat in mai multe din domeniile lucrarilor mecanice, tamplarie, instalatii electrice, climatizare si sanitare
  • Indemanare in lucrul cu scule de mana de baza dar si diverse scule electrice: bormasina, polizor, flex, fierastrau unghiular, etc.
  • Constient de implicatiile si necesitatea respectarii normelor SSM si echipamentului individual de protectie; precum si disponibilitatea de a respecta reguli stricte in domeniu
  • Stapanirea cel putin a unuia din domeniile mentionate mai sus la un nivel avansat, reprezinta un avantaj
  • Experienta in instalatii electrice / climatizare / sanitare reprezinta un avantaj
  • Disponibilitate la deplasari locale
  • Absolvent de scoala profesionala reprezinta un avantaj
  • Atentie la detalii, ingrijit si ordonat
  • Harnic si implicat
  • Capacitatea de a coopera în echipă.
  • Abordarea si atitudinea proactivă este esentiala
  • Abilitati foarte bune de comunicare si relationare
  • Capacitatea si dorinta de a învăța din mers

Descrierea jobului

In acest moment cautam un coleg pentru locatia noastra din Magurele (IF).

Ca membru al echipei de tehicieni, principalele ︁︀​︂︃︃​︁︂︇​︁︂︈responsabilitati sunt:
  • Executia diverselor lucrari legate de miscarea flotei de containere
  • Executia lucrarilor de reparatii, mentenanta si asamblare/dezasamblare a containerelor modulare si componente ale acestora
  • Interventii pentru reparatii si/sau mentenanta la locatia clientilor
  • Lucrarile se desfasoara atat in interior (depozite Algeco) – cat si in exterior prin deplasarea la locatia clientilor
  • Implicare si responsabilitati in domeniul SSM/SU
Beneficiile acordate:
  • salariu motivant
  • tichete de masa la valoarea maxima stabilita prin lege
  • decontarea transportului
  • asigurare de sanatate
  • prime trimestriale
  • diverse bonusuri de performanta
  • un mediu de lucru placut si orientati spre performanta

SC ALGECO SRL este parte a grupului Modulaire Group - lider european in domeniul constructiilor modulare. Algeco continua sa inoveze si sa propuna atat solutii de spatiu standard cat si personalizate pentru companii de stat si private.

www.algeco.ro

www.algeco.com

Publicat 30 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 30 Oct. 2024