Gratis

Tehnician de laborator în electronică

GMV INNOVATING SOLUTIONS SRL

Candidatul Ideal

Experiență practică anterioară cu componente electronice, echipamente și instrumente de laborator. Abilități organizatorice puternice, cu capacitatea de a gestiona inventarul și de a urmări eficient stocurile. Competențe în conexiuni electrice și tehnici de cablare. Atenție la detalii și abilitatea de a efectua inspecții vizuale și verificări la nivel de circuit imprimat sau la nivel mecanic. Abilități excelente de comunicare și capacitatea de a lucra eficient in echipă.

Cunoașterea limbii engleze este un avantaj, la fel ca și cunoștințele despre procedurile de calibrare și experiența în menținerea înregistrărilor de calibrare. Experiența anterioară de lucru în camere curate și certificarea IPC sunt un plus.

Descrierea jobului

Ca membru al echipei noastre, vei supraveghea nu doar întreținerea stocului de componente și gestionarea de bază a inventarului, ci ︁︀​︂︃︃​︉︆​︆︄vei participa și la activități practice legate de integrarea electrică și mecanică a echipamentelor avionice și a sistemelor de echipamente electrice de sol (EGSE-uri) sau a echipamentelor speciale de verificare (SCOE-uri).

Printre atribuțiile tale, vei desfășura activități legate de integrarea mecanică și electrică a echipamentelor avionice, asamblarea și integrarea echipamentelor de suport la sol și pregătirea mediului de testare; vei urmări și gestiona inventarul pentru componentele de bază, asigurând niveluri optime de aprovizionare și reaprovizionare atunci când este necesar; vei fi abil în configurarea și pregătirea mediului controlat conceput pentru a testa sisteme electronice, urmând protocoalele și standardele de siguranță; vei efectua inspecții vizuale la pachetele primite pentru a confirma conținutul și calitatea, precum și ambalarea materialelor pentru expediere, în conformitate cu standardele de transport.

Beneficii:

Asigurare privată de sănătate
Bilet de masă
25 de zile de concediu
Program de lucru flexibil (de luni până vineri)

Cauți un loc inovator și consolidat pentru dezvoltarea ta profesională? La GMV poți avea cea mai bună șansă a ta!

Ne extindem echipele din sectorul aerospațial, în biroul nostru din România, pentru a face parte din echipa Space Avionics & Equipment din cadrul unității de afaceri Flight Segment and Robotics.
Publicat 23 Sept. 2024 Reactualizat 30 Sept. 2024 Expiră 23 Oct. 2024