Gratis

Tehnician Auto Service Volkswagen

SC NURVIL SRL

Candidatul Ideal

  • studii superioare tehnice în domeniul auto
  • experiența în lucrări service pentru gama importatorului PORSCHE ROMANIA – constituie avantaj la evaluare
  • abilități de operare tester diagnoză pentru marca Volkswagen și multimarcă
  • cunoaștere limba engleză și/sau germană – nivel mediu – experiența anterioară în utilizarea termenilor tehnici specifici constituie avantaj
  • abilități foarte bune de comunicare și organizare, abilităţi de negociere și orientat spre realizarea obiectivelor propuse, credibilitate;
  • disponibilitate la lucrul în echipă;
  • cunoștințe operare calculator – nivel mediu, (de ex. MS Office, Internet, Baze date )
  • solide cunoștințe despre serviciile și produsele specifice activității, tehnologia automobilelor, disponibilitate pentru cunoașterea și aplicarea noutăților în domeniul auto;
  • permis de conducere categoria B,C

Descrierea jobului

  • efectuează verificarea tehnică a autovehiculelor, bazată pe utilizarea informațiilor oferite de diagnoza electronică, informațiile fabricantului, verificarea directă a defectelor
  • coordonează activitatea și asigură suportul tehnic pentru lucrătorii productivi în diagnosticarea și remedierea defectelor
  • asigură efectuarea lucrărilor în strictă concordanță cu tehnologia producătorului, la termenul stabilit și controlul calității acestora;
  • întocmește constatarea atelierului pentru informarea clienților cu privire la necesarul de reparații ulterioare; acordă suportul pentru întocmirea ofertelor de reparații.

SC Nurvil SRL, distribuitor autorizat al mărcilor Volkswagen, Audi , SEAT, Skoda Service, Cupra, Volkswagen Autovehicule Comerciale și DasWeltauto din rețeaua importatorului Porsche România, este unul din cei mai puternici dealeri auto din afara capitalei, cu mai multe showroom-uri și service-uri auto în municipiile Râmnicu Vâlcea, Târgu Jiu si Craiova.

Nurvil urmărește conceptul modern de „dealer full service”, oferind clienților săi o varietate de servicii foarte extinse și confortul că poți găsi toate serviciile legate de cumpărarea/ repararea unui autoturism într-o singură locație. Nurvil asigură servicii auto complete (consiliere, cumpărare, vânzare, garanție, întreținere, reparații, piese auto, accesorii). De asemenea, Nurvil oferă clienților săi sprijin pentru a alege varianta și condițiile optime de cumpărare, service, asistență tehnică și tractare auto non-stop asigurate de o echipă de profesioniști, magazin cu piese și accesorii originale Volkswagen, Audi & SEAT, Skoda, stații I.T.P., tuning specializat auto, DasWeltauto (‘Vehicule de ocazie’, cu sistem buy-back), anvelope diverse mărci de prestigiu.

Cu o activitate în domeniul auto de peste 26 ani, principiile după care este condusă întreaga activitate Nurvil se referă la o atitudine deschisă și orientată în exclusivitate și permanent către client. Acestea au la bază trei componente esențiale: calitatea, performanța serviciilor oferite și satisfacția clientului.

Publicat 18 Sept. 2024 Reactualizat 18 Sept. 2024 Expiră 18 Oct. 2024