Gratis

Tehnician Aparatura Medicala

FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA

Candidatul Ideal

- Studii tehnice (medii )
- Experienta in domeniul medical/dializa constituie un avantaj
- Atentie la detalii
- Bune abilitati de relationare si organizare

Descrierea jobului

- Raspunde de buna functionare a aparatelor, echipamentelor si dispozitivelor din centrul de dializa
- Efectueaza reparatii in limitele de ︁︀​︂︃︃​︇︉​︆︄competenta si responsabilitate trasate de catre departamentul de service
- Raspunde de planificarea reviziilor periodice pentru toate echipamentele aflate in responsabilitate
- Raspunde de buna functionare a statiei de apa si a statiei de preparare a solutiilor necesare dializei
- Efectueaza dezinfectia periodica a statiei de apa si a sistemelor de distribuire a fluidelor

Grupul Fresenius este un furnizor mondial de produse şi servicii pentru dializă, spitale şi îngrijire medicală a pacienţilor la domiciliu. În plus, Fresenius se concentrează pe operarea spitalelor precum şi pe inginerie şi servicii pentru spitale şi alte unităţi de îngrijire medicală. La nivel internațional, serviciile complete de îngrijire a pacienților sunt reunite sub marca NephroCare.
NephroCare înseamnă excelenţă în îngrijirea renală. Aceasta se atinge prin profesioniştii noştri specializaţi şi extrem de dedicaţi, prin produsele, terapiile şi tehnologia noastră avansată, completate de instruire şi educaţie medicală continuă.
Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 7 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024