Gratis

TEAM LEADER TELESALES / SENIOR TELESALES

ECOVENT EXPERT S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm un Team Leader Telesales dedicat și proactiv, care să coordoneze echipa noastră de vânzări prin telefon și să contribuie direct la atingerea obiectivelor de vânzări. Această poziție este esențială pentru dezvoltarea echipei, dar și pentru creșterea experienței în domeniul vânzărilor de produse și servicii de ventilație. Aproximativ 30% din activitatea ta va fi dedicată vânzării directe, cu un target specific, asigurându-te că ești mereu conectat la piață și că înțelegi nevoile clienților.

Descrierea jobului

Responsabilități:
-Coordonarea și gestionarea unei echipe de agenți de telesales, asigurând atingerea obiectivelor echipei.
-Realizarea vânzărilor proprii, cu un target ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄stabilit în funcție de necesarul estimat de timp acordat echipei
-Monitorizarea și evaluarea performanței echipei, oferind feedback și mentorat pentru dezvoltarea profesională.
-Pregătirea rapoartelor de vânzări și analiza rezultatelor pentru îmbunătățirea strategiilor.
-Dezvoltarea și implementarea strategiilor de vânzări pentru produse și servicii din domeniul ventilației.
-Colaborarea strânsă cu departamentele de marketing și management pentru a alinia campaniile de vânzări cu obiectivele companiei.

Cerințe:
-Experiență anterioară în vânzări, preferabil în telesales
-Experiență de minim 2 ani într-o poziție de coordonare sau management.
-Abilități excelente de comunicare și leadership.
-Capacitatea de a atinge atât obiectivele de echipă, cât și cele personale de vânzări.
-Dorința de a învăța și a dezvolta cunoștințe în domeniul ventilației.
-Abilități analitice și capacitatea de a lua decizii strategice.
-Cunoștințe solide de operare PC și utilizarea pachetului Microsoft Office.

Ți-am pregatit urmatoarele beneficii:
» Mediu de lucru plăcut, profesionist și motivant, într-o echipă tânără;
» Salariu atractiv;
» Bonus trimestrial (Dacă compania își realizează targetul);
» Tichete de masă 40 RON/zi;
» Asigurare medicală privată (consultații gratuite la orice clinică din România);
» Telefon, Laptop;
» Training on the job alături de colegii și CEO;
» Posibilitate rapidă de avansare, în funcție de gradul de implicare.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus atunci te invităm să aplici chiar acum și să raspunzi la cele 3 întrebări!
Daca simti însă că acest job nu este pentru tine, atunci te rog să nu aplici.

Grupul Ecovent este format din 3 companii: ECOVENT EXPERT SRL este Reprezentanta oficială în România a Sistemelor de Ventilație cu Recuperare de Căldură PRANA. ECOVENT DISTRIBUTION SRL este distribuitor exclusiv LEVOIT, Dantherm, Oxygen, BSK, ERA, AirRoxy, Helty, Olimpia Splendid precum și distrubuitor al altor producători în domeniul calității aerului. ECOVENT INSTAL SRL este compania care oferă servicii de montaj, mentenanță și service pentru echipamentele comercializate de grupul Ecovent.

Un grup în plină creștere, care pune accent pe evoluția personală a fiecărui angajat oferind multe oportunități de dezvoltare și promovare.

MISIUNEA ECOVENT - Să fie prima opțiune pentru orcine are nevoie de aer proaspăt și sănătos intr-o încăpere. VIZIUNEA ECOVENT - Să ajutăm 10 milioane de oameni să aibă un aer mai curat și sănătos în casă.

Ne bazăm pe 4 VALORI FUNDAMENTALE după care ne ghidăm în ceia ce facem:

CORECTITUDINEA - Suntem onești și corecți unii cu alții. RESPONSABILITATEA- facem ce am spus că facem. PROACTIVITATEA- Ne implicăm și punem suflet în ceea ce facem. EXPERIENȚA CLIENTULUI- Facem tot ce este necesar pentru a ne ajuta clienții.

Dacă ești o persoană implicată, veselă și dornică să învețe multe lucruri noi, atunci hai în echipa noastră tânăra și ambițioasă care dorește să aducă un aer mai curat și mai sănătos în casele a 10 milioane de români.

Publicat 7 Oct. 2024 Reactualizat 11 Oct. 2024 Expiră 6 Nov. 2024