Gratis

Talent Acquisition & Payroll Admin

Medima
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem încântați să vă anunțăm că #Medima își extinde departamentul de resurse umane și suntem în căutarea a doi colegi pentru pozițiile: Talent Acquisition & Payroll Admin, care să ne susțină în atragerea talentelor și gestionarea proceselor de salarizare.
Dacă ești pasionat de recrutare și administrare de personal și îți dorești să faci parte dintr-o organizație care contribuie la sănătatea oamenilor, te invităm să te alături echipei noastre!

Cerințe:
* Experiență anterioară de minimum 2 ani într-un rol similar (recrutare și/sau administrare personal);
* Cunoștințe solide despre legislația muncii și procesele de salarizare;
* Abilități excelente de organizare și atenție la detalii;
* Capacitate de a gestiona simultan mai multe proiecte și deadline-uri strânse;
* Abilități foarte bune de comunicare și relaționare, atât cu echipa internă, cât și cu candidații.

Descrierea jobului

Responsabilități principale - Talent Acquisition:
* Gestionezi procesul complet de recrutare pentru poziții variate, de la crearea și publicarea anunțurilor, ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︂până la interviuri și selecție;
* Colaborezi cu managerii de clinică pentru a identifica nevoile de recrutare și pentru a defini profilurile candidaților ideali;
* Contribui la strategii de employer branding și te implici activ în atragerea celor mai buni profesioniști;
* Construiești și întreții o bază de date de candidați, asigurând un flux constant de talente pentru pozițiile viitoare;
* Oferi suport în activitățile de integrare a noilor angajați.

Responsabilități principale - Payroll Admin:
* Administrezi toate aspectele legate de salarizare pentru angajați, inclusiv colectarea și verificarea pontajelor, calculul salariilor și gestionarea beneficiilor;
* Te asiguri că plățile salariale se efectuează corect și la timp, în conformitate cu legislația în vigoare;
* Oferi suport pentru întrebările legate de salarizare și beneficii din partea angajaților;
* Oferi suport managerilor în relația cu angajații, asigurându-te că politicile și procedurile companiei sunt implementate în mod corespunzător;
* Ții evidența fișelor de post, asigurându-te că sunt actualizate conform organigramei;
* Colaborezi cu echipa financiară și de HR pentru a asigura o gestionare corectă și eficientă a costurilor cu forța de muncă.

Ce oferim:
* Oportunitatea de a lucra într-o echipă dinamică și de a avea un impact real în domeniul sănătății;
* Posibilități de dezvoltare profesională și personală;
* Pachet salarial competitiv și beneficii extra;
* Mediu de lucru profesionist, într-o companie în continuă expansiune.

Medima este o rețea de centre medicale de excelență în imagistica medicală și radiologie. Suntem specializați în imagistica medicală de înaltă precizie și oferim rezultate de încredere sub conducerea medicală a Prof. Univ. Dr. Gheorghe Iana.

Prima noastră misiune este de a „democratiza” accesul la serviciile de screening (RMN, CT, PET-CT) cu ajutorul noilor tehnologii și a unei echipe medicale de elită, prin practicarea unor prețuri accesibile. A doua noastră misiune este de a diagnostica toate tipurile de cancer în stadiul I. „Lupta împotriva cancerului începe înainte de a vă îmbolnăvi” a spus Vlad Ardeleanu, CEO Medima, despre misiunea asumată împreună cu Prof. Dr. Gheorghe Iana, Președintele Societății de Neuroradiologie și Radiologie Intervențională din România.

Dacă rezonezi cu misiunea noastră și ești gata să îți aduci contribuția la succesul nostru, aplică acum și hai să ne cunoaștem!

Cu considerație,
Adela BARBULESCU
HR Manager
Publicat 10 Sept. 2024 Reactualizat 24 Sept. 2024 Expiră 10 Oct. 2024