Gratis

Support tehnic IT - Limba Germana - Home Office

TIMELESSKIN S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

  • - Responsabil
  • - Autodidact
  • - Pasionat de tehnologie
  • - Cunostinte de systeme: Windows + Mac
  • - Cunostinte avansate de ️︉︀︆︆︂︋︈​︂︆︄︄​︁︁︎︌​︈︂︇︍​︈︆︅️︊︄︈︌︊︎︂︎configurare hardware si software pentru PC si laptop
  • - Cunostinte in utilizarea aplicatiilor office
  • - Cunostinte la nivel mediu/avansat de limba Germana

Descrierea jobului

  • Răspunderea promptă la întrebările și problemele clienților
  • Diagnosticarea și remedierea problemelor tehnice
  • Oferirea de îndrumări pas-cu-pas clienților pentru rezolvarea ︁︀​︈︈​︈︈​︁︉︃problemelor
  • Escaladarea problemelor complexe către echipele IT corespunzătoare
  • Documentarea interacțiunilor și soluțiilor de suport

Căutăm un Specialist dedicat și experimentat în Suport Tehnic IT vorbitor limba Germana pentru a se alătura echipei noastre. În acest rol, vei fi responsabil de furnizarea unui suport tehnic excepțional clienților noștri, asigurându-te că sistemele lor rulează fără probleme și eficient.
Publicat 17 Sept. 2024 Reactualizat 17 Sept. 2024 Expiră 17 Oct. 2024